اخبار

نکوداشت استاد حسین ماستیانی در سبزوار برگزار می شود

نکوداشت استاد حسین ماستیانی در سبزوار برگزار می شود
با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نکوداشت استاد ماستیانی در 4 اسفند ماه 1393 در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سبزوار برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید رضا مختاری دبیر نکوداشت استاد نقاش و پیکر تراش حسین ماستیانی با بیان این خبر گفت: به پاسداشت نعمت هایی که خداوند به مشرق ولایت، شهر دیرینه های همیشه پایدار، سبزوار داده است برآن شدیم که بعد از برپایی مراسم نکوداشت چهره های ماندگار، استاد دکتر علوی مقدم و استاد حمید سبزواری، این بار نیز مقام شامخ استاد نقاش و پیکرتراش، حسین ماستیانی را که هفتاد سال عمرگرانبار خود را در فرهنگ، هنر و اخلاق به ثمر نشانده است و آثار ماندگار و فاخری از خود به یادگار گذاشته است، در یک مراسم ملی نکوداشت، مقام ایشان را ارج نهاده و الگوی شایسته ای به سالکان طریق حقیقت که با هنر پا به عرصه مکاشفه گذاشته اند معرفی نماییم.

وی افزود: خاستگاه برگزاری این مراسم نکوداشت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار بود که حمایت فرمانداری شهرستان، شورای اسلامی شهر و نمایندگان پرتلاش شهر در مجلس شورای اسلامی را در پی داشت. سپس طی نشستی با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موافقت گردید این مراسم در سال جاری برگزار گردد.

مختاری اظهار داشت: جلسات مکرر با حضور نمایندگان ادارات و سازمان ها و نهادها برگزار و عزم جمعی شهرستان بر آن شد که با اهتمام تمام این مراسم را به صورت ملی برگزار نمایند. دبیرخانه تشکیل شد و ستاد اجرایی با حمایت های خالصانه و بی شائبه قاطبه شهر تشکیل شد.

سید رضا مختاری گفت : این مراسم با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، رئیس شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران، عضو هیئت مدیره انجمن مجسمه سازان ایران، نقاش برجسته معاصر عضو و مشاور شورای عالی خانه هنرمندان ایران و استاد حمید سبزواری چهره ماندگار شعر انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی افزود: رونمایی از کتاب آثار استاد ماستیانی، افتتاح نمایشگاه آثار استاد ماستیانی و نشست های تخصصی خوشنویسی، نقاشی، پیکرتراشی و مجسمه از دیگر برنامه های این بزرگداشت می باشد.

دبیر این نکوداشت بیان داشت: سخنرانان ویژه ما در این همایش دکتر مجید سرسنگی، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران و استاد غلامحسین امیرخانی، رئیس شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران و استاد حسین ماستیانی می باشد.

وی در خصوص برنامه های جانبی این نکوداشت ادامه داد: در چهار میدان حکیم سبزواری، اسرار و سربداران در سطح شهر سبزوار که سال هاست آثار حجمی استاد ماستیانی در آن ها قرار گرفته است، توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری، به مناسبت برگزاری این نکوداشت ترمیم و بازسازی شده بعد از ظهر یکشنبه سوم اسفند نیز پس از نماز مغرب و عشاء برنامه ای در محل میدان اسرار که مجموعه المان باب الحوائج استاد ماستیانی در آن نصب شده است، با حضور مردم و مسئولان برگزار خواهد شد، همچنین برگزاری نمایشگاه اساتید هنر خوشنویسی که هردوی آنان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار دایر می گردد.

۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید