اخبار

نمایشگاه «خاک ریزماه» در نیشابور گشایش یافت

نمایشگاه «خاک ریز ماه » بزرگترین نمایشگاه سیاه قلم خراسان رضوی بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس مجموعه آثار هنرمند نقاش "احمد کاشکی "درفرهنگسرای سیمرغ نیشابورگشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , موسی نوکاریزی مسوول کانون بسیج هنرمندان نیشابور و فیروزه با اعلام  این مطلب عنوان داشت:" تا خاک ریزماه خودش را کشانده بود..." شهرستان نیشابور دارای توانمندی های زیاد در رشته های مختلف هنری است که باعث جذب هنرمندان از دیگر شهرهای دیگر شده است و آن به علت مردم فرهنگ و هنر دوست این دیار است که نمایشگاه " خاک ریز ماه" بزرگترین نمایشگاه سیاه قلم خراسان رضوی  بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس است که با اهنمام هنرمندان نقاش این دیار و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل فرهنگسرای سیمرغ نیشابور در معرض دید عموم قرار گرفته است.
وی گفت: نمایشگاه سیاه قلم « خاک ریزماه» مجموعه آثار هنرمند نقاش ((احمد کاشکی )) شامل 85 تابلو می باشد  که 52 تابلو پرتره سرداران شهید شهرستان نیشابور است و33 تابلو اثر 15 هنرجوی نیشابوری و در ابعاد 70 * 50 تا 70*100  می باشد.
مسوول کانون بسیج هنرمندان نیشابور وفیروزه به سابقه کار این هنرمند اشاره کرد و افزود: وی متولد سبزوار است واز سال 1379 در هنرستان حرفه ای کمال الملک این شهر کار نقاشی را آغاز نموده است ودارای فوق دیپلم رشته گرافیک می باشد.
 نوکاریزی خاطر نشان کرد: که این آثار با تکنیک مداد ، زغال ، مداد کنته  ، خودکار و گچ پاستل کار شده است و دارای سبک رئالیسم و با موضوع چهره پردازی وآناتومی می باشد.
وی هدف از  برپایی این نمایشگاه را پرداختن به فرهنگ ایثار وشهادت و اشاعه آن  در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: ما در پی نقد و بررسی آثار این هنرمند و رواج این نوع نگاه ارزشی در سطح شهرستان نیشابور هستیم.
نوکاریزی تصریح کرد: نمایشگاه سیاه قلم « خاک ریز ماه » از 29  شهریور لغایت 7مهر 90 از ساعت 8 الی 13 و 16 الی 21  در محل فرهنگسرای سیمرغ  نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید