اخبار

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد برگزار می شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی خواستار همکاری دستگاه های اجرایی برای برگزاری هرچه باشکوه تر نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، محمد غفاری در جلسه ستاد اجرایی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ناشران خراسان رضوی از این رویداد به عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی در سطح کشور یاد کرد.
وی افزود: نقش موثر کتاب در زندگی بشر غیر قابل انکار است و باید از این ظرفیت و فرصت بزرگ فرهنگی در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی استفاده کرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: نمایشگاه سیزدهم باید به لحاظ کمی و کیفی با سایر نمایشگاه ها که در سال های گذشته برگزار شده است از رشد قابل توجهی برخوردار باشد.
غفاری تصریح کرد: خراسان رضوی از دیرباز مهد علم و ادب و فرهنگ بوده و هم اکنون نیز به لحاظ شمارگان انتشار و عنوان کتاب در کشور دارای موقعیت خوبی است که باید این جایگاه در این نمایشگاه به عرصه ظهور و بروز برسد.
وی با اشاره به وجود مضجع شریف و منور رضوی در مشهد خاطر نشان کرد: شایسته است این نمایشگاه به معرفی فرهنگ و سیره رضوی بپردازد و به نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه کمک کند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به موضوعات قابل ارائه در این نمایشگاه گفت: توجه به جنگ نرم دشمن و دفاع مقدس نرم و همچنین بیداری اسلامی و نقش انقلاب اسلامی به عنوان الگوی این بیداری در دستور کار نمایشگاه قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده و موضوع بانوان، عفاف و حجاب، دفاع مقدس، نشاط اجتماعی و مسائل روز استان از جمله مواردی است که در برنامه های نمایشگاه کتاب مورد تاکید قرار گرفته است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به تقارن زمان برگزاری نمایشگاه با ایام محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان توجه به قیام آن حضرت و رنگ و بوی محرم دادن به فضای نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
غفاری با بیان اینکه در نظام اسلامی با آزادی بیان هیچگونه مخالفتی نمی شود گفت: با کسانی که با نفاق و با استفاده از امکانات نظام اسلامی و حکومت دینی بخواهند اهداف ضد دینی و انقلابی خود را دنبال کنند برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه باید به تحقق اهداف نظام اسلامی در جامعه منجر شود و یک نمایشگاه کاملا دینی و انقلابی باشد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با وصول بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی تمامی هزینه های برگزاری نمایشگاه تامین خواهد شد.
غفاری در پایان با اشاره به اهتمام مسوولان استان برای راه اندازی شهرک چاپ و نشر در مشهد گفت: با راه اندازی این شهرک یک نمایشگاه دائمی کتاب در این مجموعه دائر خواهد شد.
سیدجواد جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد مقدس گفت: این نمایشگاه در بخش های عمومی، تخصصی و دانشگاهی، کودک، نشر الکترونیک، فعالیت های جنبی و فوق برنامه شامل بیداری اسلامی، بصیرت افزایی و جنگ نرم و بخش بین الملل با حضور تمامی ناشران فعال در سراسر کشور در دهه اول آذر ماه برگزار خواهد شد.
وی افزود: مشهد جزو شش شهر فرهنگی کشور است و با اهتمام صورت گرفته از سوی دولت نهم و دهم شمارگان کتاب در ابتدای این دولت از هفت میلیون به 30 میلیون و عنوان کتاب از دو هزار و 700 عنوان به چهار هزار عنوان ارتقا یافته است و استان در این زمینه پس از استان تهران در رتبه دوم قرار دارد.
جعفری افزود: در نمایشگاه کتاب امسال بن کارت الکترونیک کتاب با افزایش 35 درصدی در مقایسه با سال های گذشته ارائه خواهد شد.
شایان ذکر است بیش از 700 ناشر از سراسر کشور برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب مشهد اعلام آمادگی کرده اند.
۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۵:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید