اخبار

نمایشگاه نقاشی«از خاک تا افلاک» در نیشابور گشایش یافت

در آستانه بزرگداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه نقاشی«از خاک تا افلاک» آثار بانوی هنرمند نیشابوری « زهرا رنگانی» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , حمید رضا آتشی مسؤول مجتمع های فرهنگی و هنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق افزود: نیشابور خواستگاه فرهنگ و هنر است و فعالیت های فرهنگی و هنری طی سال در این شهر تداوم داشته و هنرمندان رشته های مختلف آثار خویش را با موضوعات گوناگون از جمله (دفاع مقدس ، حجاب و عفاف، ایثار وشهادت) در معرض دید عموم قرار می دهند که نمایشگاه نقاشی « از خاک تا افلاک » ازجمله  این موارد بوده و پذیرای علاقمندان جهت بازدید آنان از نمایشگاه است.
وی عنوان داشت: نمایشگاه نقاشی « از خاک تا افلاک » آثار بانوی هنرمند نیشابوری « زهرا رنگانی» است که شامل  25 اثر نقاشی  در ابعاد 70* 50   و 100* 100   بصورت رنگ روغن، سیاه قلم و مداد رنگی می باشد.
آتشی به تکنیک و موضوع این نمایشگاه پرداخت و گفت: این نمایشگاه با سبک رئالیسم کار شده است که دارای موضوعات: دفاع مقدس ، تهاجم فرهنگی و حجاب وعفاف است.
وی در خصوص سوابق این بانوی هنرمند نیشابور بیان داشت: وی دارای 15 سال سابقه فعالیت در رشته  نقاشی است و در حال حاضر دانش آموخته رشته چهره سازی ونقاشی می باشد.
آتشی هدف از  برپایی این نمایشگاه را پرداختن به فرهنگ ایثار وشهادت و اشاعه آن در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: ما در پی نقد و بررسی آثار این هنرمند و رواج این نوع نگاه ارزشی در سطح شهرستان نیشابور هستیم.
وی تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی « از خاک تا افلاک » از 26 لغایت 31  شهریور 90هر روز از ساعت 9 الی 12 صبح و 16  الی 20 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.
۲۷ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید