اخبار

مداخله هنر در ارتقای سلامت عمومی در جشنواره فیلم و عکس سلامت

مداخله هنر در ارتقای سلامت عمومی در جشنواره فیلم و عکس سلامت
نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت با محوریت طرح تحول نظام سلامت در تاریخ یکم لغایت هفتم خرداد ماه1394 در نیشابور برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر محسن عظیمی نژادسرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور اظهار کرد: پیشبرد مطلوب طرح تحول نظام سلامت و تحقق منویات مقام معظم رهبری برای کاهش درد و رنج مردم در بیماری و تاکید معظم له به تداوم اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال های آتی مستلزم ایجاد بستر اجتماعی و نهادینه نمودن فکری آن در ساختار انسانی وزارت متبوع، دانشگاه های علوم پزشکی کشور و سایر وزارتخانه ها و سازمان های دولتی مرتبط به منظور بهره برداری حداکثری از ظرفیت های پیدا و پنهان این طرح می باشد .

وی افزود: استفاده از هنر به عنوان راهکاری مناسب و تأثیر گذار می تواند برای توسعه و تعمیم هر چه بیشتر طرح تحول نظام سلامت در جامعه ، افزایش نقاط قوت این طرح به لحاظ همکاری مضاعف ، افزایش آگاهی مردم از دستاوردها و نتایج این طرح ، دریافت نقد سازنده در قالب آثار هنری ، نقش بسزایی ایفا نموده و در جامعه مثمر ثمر باشد .

رئیس نخستین جشنواره کشوری فیلم و عکس سلامت اظهار داشت: آموزش همگانی یکی دیگر از راهکارهای ارتقاء سلامت مردم است و استفاده از هنر یکی از موثر ترین راههای آموزش عمومی محسوب می شود.

وی بیان داشت: امروزه صاحبنظران بر این باورند که استفاده از فیلم نه تنها در تغییر رفتارهای جوانان بلکه در تغییر فرهنگ عمومی می تواند موثر باشد.

دکتر عظیمی نژاد با بیان اینکه یکی از دو تکیه گاه این جشنواره بخش فیلم آن است گفت: امیدواریم با جمع آوری فیلم های کوتاه، انیمیشن و... بتوانیم در راستای تغییر فرهنگ سلامت مردم مخصوصاً برای جلوگیری از بروز و کاهش بیماریهای مزمن عصر حاضر( بیماریهای قلبی و عروقی، سرطانها و...) گام موثری برداریم.

وی گفت: پیشنهاد برگزاری جشنواره کشوری فیلم و عکس سلامت از سوی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، مورد استقبال وزارت بهداشت قرار گرفت و مقرر گردید دبیرخانه آن در نیشابور مستقر گردد.

دکتر عظیمی نژاد در پایان گفت: امیداوریم این جشنواره که با همکاری  وزارت بهداشت ودرمان ،وزارت کشور ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،مجتمع فولاد خراسان ، شهرداری مشهد ، شهرداری نیشابور،دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می گردد حرکتی به یاد ماندنی در تقویم سلامت کشور را رقم زند  تا نقطه شروعی برای مداخله هنر در ارتقاء سلامت عمومی در کشور عزیزمان ایران باشد.

شایان ذکر است دبیرخانه این جشنواره مستقر در ستاد مرکزی دانشکده علوم پزشکی نیشابور آمادگی لازم برای دریافت آثار هنرمندان عزیز را دارد وبرای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت جشنواره به نشانی http://www.healthfestival93.ir مراجعه فرمایید.

۲۷ دی ۱۳۹۳ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید