اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: هنر در درمان لاعلاج ترین بیماری ها نقش دارد

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: هنر در درمان لاعلاج ترین بیماری ها نقش دارد
نمایشگاه نقاشی آثار هنرجویان نگارخانه آذر نور با عنوان “راه رنگ” به نفع کودکان سرطانی موسسه مهیار ارغوان” با حضور حمید طباطبایی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،در این مراسم آغاز به کار این نمایشگاه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: حضور هریک از ما در یک چنین مراسمی که برای کار خیر برگزار می شود حتما پاداش یک کار خوب و ثوابی بوده است که خدا به ما اعطا کرده است.

حمید طباطبایی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم افزود: برپایی چنین مراسم هایی و شرکت در آنها شاید در حد یک عبادت باشد و قطعا خدای سبحان پاداش این اعمال را خواهد داد.

وی اذعان داشت: خوشبختانه هنرمندان ما به فهم دقیقی از هنر رسیده اند که حتی برای درمان لاعلاج ترین بیماری ها هنر را به خدمت می گیرند و با برپایی چنین مراسم هایی در جهت رفع بیماری سرطان می کوشند.

طباطبایی ضمن اشاره به جایگاه هنر در مسائل مختلف زندگی امروزی، تصریح کرد: تحقیقات سال‌های اخیر نشان داده است که هنر می‌تواند تاثیر شایان توجهی بر بیماران در بهبود برقراری ارتباط، غلبه بر استرس و کشف جنبه‌های مختلف شخصیتشان داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه هنر در درمان لاعلاج ترین بیماری ها نقش دارد، خاطر نشان کرد: ارتباط میان هنردرمانی به عنوان یکی از روشهای روان درمانی و کاهش اضطراب ناشی از بیماری ها امری جدی است که باید کارشناسان و تحلیلگران به ان بپردازند.

۲۷ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید