اخبار

رئیس انجمن سینمای جوانان مشهد: امسال 46 فیلم توسط هنرمندان مشهدی در جشنواره مختلف ارائه شده است

رئیس انجمن سینمای جوانان مشهد: امسال 46 فیلم توسط هنرمندان مشهدی در جشنواره مختلف ارائه شده است
رئیس انجمن سینمای جوانان مشهد گفت: در حال حاضر بیش از 4 هزار نفر در حوزه‌های مختلف این هنر با دفتر مشهد همکاری دارند؛ به طوری که امسال 46 فیلم توسط هنرمندان مشهدی در جشنواره مختلف ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیده نسرین شاه‌ محمدی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان حوزه فیلم و عکس کاشمر با اشاره به برگزاری دوره‌های مشاغل سینمایی در شهرستان‌ها گفت: هنرجویان پس از گذراندن کارگاه‌های آموزشی هفت ماهه از کمک یک میلیون تومانی انجمن سینمای جوانان برای ساخت نخستین فیلم بهره‌مند می‌شوند.

اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی نمایندگی دفتر سینمای جوانان مشهد در کاشمر این اطمینان را به فعالان این حوزه می‌دهم که این نمایندگی هیچ‌گونه تفاوتی با سایر دفاتر سینمای جوانان که در برخی از شهرستان‌های استان شکل گرفته ندارد و ملاک اختصاص بودجه و اعتبار برای ساخت فیلم، استعداد و توانمندی است.

وی با تأکید بر اینکه ملاک تأمین بخشی از هزینه‌های فیلم در حقیقت بضاعت فیلم‌نامه و فیلم‌ساز است، یادآور شد: در حال حاضر علاوه بر مشهد، دفاتر سینمای جوانان در تربت‌حیدریه، سبزوار، گناباد و نیشابور راه‌اندازی شده است و نمایندگی دفتر سینمای جوانان مشهد در این شهرستان در ردیف آنها قرار دارد و هیچ تفاوت و فرقی هم بین آنها وجود ندارد.

 رئیس انجمن سینمای جوانان مشهد با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های جوانان کاشمری در حوزه فیلم و عکس اظهار داشت: در سال 84 که جشنواره استانی به میزبانی شهرستان فردوس برگزار شد آثار تولیدی جوانان کاشمری زبانزد و افتخارآفرین بود به طوری که امروزه در محافل هنری سطح استان اذعان می‌شود که هنرمندان کاشمری با داشتن علاقه و توانمندی از شهرستان‌های پیشرو در این عرصه هستند.

وی با تأکید بر اینکه بحث تمرکززدایی در دستور کار انجمن سینمای جوانان ایران قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در این راستا هر استان موظف شده که استعدادها و ظرفیت‌های هر شهرستان را شناسایی و کشف کند و در راستای حمایت از آنها گام بردارد.

شاه‌محمدی با ابراز امیدواری از اینکه این نمایندگی منجر به ایجاد تعامل و همکاری بین هنرمندان کاشمری و مشهدی در راستای ارتقای این هنر شود، تصریح کرد: در حد بضاعت و توان دفتر تلاش می‌کنیم علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در بحث مشاغل سینمایی در راستای شناسایی استعداد و کشف توانمندی جوانان این شهرستان در حوزه سینما و عکس از آنها حمایت کنیم.

 وی با بیان اینکه به زودی کلاس‌های مشاغل سینمایی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود یادآور شد: هنرجویان پس از گذراندن دوره هفت ماهه این کلاس‌های آموزشی از کمک یک میلیون تومانی برای ساخت نخستین فیلم بهره‌مند می‌شوند.

 رئیس انجمن سینمای جوانان مشهد با اشاره به اینکه دفتر سینمای جوانان مشهد فعالیت خود را از سال 1363 آغاز کرده است، افزود: در حال حاضر بیش از 4 هزار نفر در حوزه‌های مختلف این هنر با دفتر مشهد همکاری دارند؛ به طوری که امسال 46 فیلم توسط هنرمندان مشهدی در جشنواره مختلف ارائه شده است. 

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید