اخبار

معاون هنری اداره‌ کل ارشاد خراسان رضوی: آماده اکران تولیدات کاشمر در مشهد هستیم

معاون هنری اداره‌ کل ارشاد خراسان رضوی: آماده اکران تولیدات کاشمر در مشهد هستیم
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی از آمادگی این اداره برای اکران تولیدات و آثار جوانان کاشمری در قالب هفته فیلم کاشمر در مجتمع امام رضا (ع) مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید طباطبایی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان حوزه فیلم و عکس کاشمر اظهار داشت: در حالی با انجام یک تبلیغات خوب و گسترده هفته فیلم کاشمر را آغاز می‌کنیم که در کنار اکران فیلم‌ها جلسات نقد و بررسی با حضور اساتید و کارشناسان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه رفع نواقص و ایرادات و حرکت به سمت حرفه‌ای شدن مستلزم نظرات، انتقادات و پیشنهادات در جلسات نقد و بررسی آثار است، یادآور شد: اکثر فیلم‌سازان کارشان را از همین انجمن‌های سینمای جوان آغاز کردند و با بهره‌گیری از تجربه و نظر منتقدان در این گونه جلسات توانسته‌اند امروز آثار فاخر و قابل قبولی تولید کنند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه اکران تولیدات کاشمر در قالب هفته فیلم کاشمر در حقیقت خارج شدن از دنیای گمنامی برای جوانان و هنرمندان فعال این شهرستان محسوب می‌شود؛ خاطرنشان کرد: امروزه خلاقیت‌های خوبی که در فیلم‌های کوتاه شهرستانی دیده می‌شود در فیلم‌های حرفه‌ای قابل رویت نیست؛ لذا باید هنرمندان شهرستانی در این عرصه گام را فراتر بگذارند و با به نمایش گذاشتن آثارشان زمینه خروج از دنیای گمنامی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه فیلم و عکس از جمله هنرهای بدون رقیب در بین سایر هنرهاست، گفت: سینمای جوان در حقیقت الفبای سینمای حرفه‌ای است به طوری که امروز بیش از 90 درصد افرادی که در سینمای حرفه‌ای و در تخصص‌های مختلف فعالیت می‌کنند کارشان را از همین سینمای جوان شروع کردند.

طباطبایی با اشاره به اینکه سینمای جوان در حقیقت مکانی برای شناسایی و کشف استعدادها و معرفی افراد علاقه‌مند و فعال برای فعالیت حرفه‌ای به حوزه سینماست، تصریح کرد: نباید فعالیت در سینمای جوان متوقف شود بلکه باید فرد هنرمند از این طریق یک دنیای جدید و افق حرفه‌ای برای خود متصور شود تا از این راه بتواند نیازهای جامعه را در قالب فیلم منعکس کند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که فرد به شکل عملی فعالیتی را تجربه نکند هیچ‌گاه نمی‌تواند آن را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرد، افزود: امروزه بسیاری از افرادی که در حوزه سینمای حرفه‌ای فعالیت می‌کنند با وجود اینکه به دانشگاه نرفته‌اند به توفیقات خوبی دست یافته‌اند که این نشان از اهمیت و توجه به تجربه دارد.

معاون هنری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروز با وجود مهیا بودن امکانات و تجهیزات، آنچه که امروز سبب شده که کار سخت شود اندیشه است، گفت: به دلیل اینکه ساخت یک فیلم بر اساس یک فرمول امکان‌پذیر نیست هنرمند نباید به دنبال یک فرمول خاص باشد بلکه باید تلاش کند با بهره‌گیری از عنصر خلاقیت اثری تولید کند.

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید