اخبار

داریوش ارجمند: فرهیختگان روزی که می میرند متولد می شوند

داریوش ارجمند: فرهیختگان روزی که می میرند متولد می شوند
در هفتمین روز درگذشت زنده‌یاد انوشیروان ارجمند، مراسم بزرگداشتی در تالار اصلی «تئاترشهر» مشهد با حضور گسترده و بی‌نظیر مردم، هنرمندان، مسئولان شهری و کشوری و نیز خانواده مرحوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، داریوش ارجمند نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در سرزمین من فرهیختگان روزی که می‌میرند متولد می‌شوند اظهار داشت: نمی‌خواهم سوگنامه بخوانم چرا که هنر برادرم به اندازه کافی دارای اهمیت بوده اما خیلی مهم است که آدم در زندگی تکیه گاهی داشته باشد و اصلا قد و وزن این تکیه گاه اهمیتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ وقت تصور نمی‌کردم که در شهر مشهد و در حضور اساتید و دوستانم در سوگ برادرم سخن بگویم تصریح کرد: برادرم بلند پرید و در سکوت، بدون عنایت و فارغ از هر گونه منیت، خودنمایی، غرور و باج و خراجی و بدون چیزهایی که در زمانه ما رسم است؛ هنر را گرامی داشت. ارجمند با بیان اینکه مرگ پایان کبوتر نیست، اظهار کرد: ما یاد گرفته ایم که پرواز را به خاطر بسپاریم چرا که پرنده مردنی است.

 این بازیگر سرشناس سینمای ایران عنوان کرد: در زمان بیماری انوشیروان روزهای بسیار سختی بر من گذشت، فهمیدم سید الشهدا چرا گفت بعد از شهادت برادرم کمرم شکست من نیز بعد از مرگ برادرم صدای خرد شدن کمرم را شنیدم.

این بازیگر پیشکسوت سینمای کشور با بیان انکه برادرم هنرمند بزرگی بود، عنوان کرد: انوشیروان پسر هیچکس نبود، او پسر خودش بود و امروز است که تلاش هایش در هنر و زندگی و خلقیاتش با دوستان و مردم آشکار می شود.

وی تصریح کرد: در سریال امام علی(ع) در میان آن همه بازیگر تنها کسی که در خصوص تاریخ مطالعه کرده بود انوشیروان بود و به خوبی به مسائل تاریخی آگاهی داشت خیلی ها در خلال سریال مسائل تاریخی را از وی می‌پرسیدند.

 برزو ارجمند نیز در این مراسم با تشکر از لطف مردم برای حضور در این مراسم ظهار داشت: به همه دوستان و همکاران پدرم که همواره بنده را مورد لطف و محبت خود قرار دادند افتخار می‌کنم.

ارجمند خاطرنشان کرد: می‌دانم که پدرم در آن دنیا دارای جایگاه مناسبی است زیرا کارهای بسیار خوبی را در این دنیا انجام داد و همیشه با دلش تصمیم گرفت و با دلش برای این مردم کار کرد.

در این مراسم بهار ارجمند قطعه شعری به یاد پدرش قرائت کرد. علیرضا سوزنچی و محمد جهانپا در دو قطعه نمایشی به بازی و نقالی پرداختند.

در این مراسم علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، حضور داشت و کلیپی خلاصه از فعالیت ۵۰ ساله انوشیروان ارجمند به نمایش گذاشته شد. همچنین ماشاءا... شاهمرادی‌زاده، بازیگر فیلم «اخراجی‌ها» در این مراسم مداحی کرد و گفت: افتخار دارم که اولین و آخرین فیلمم را در کنار این استاد بزرگ هنر کشور بوده‌ام.

 

۳ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید