اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: ماندگاری ارجمند مردمی بودن اوست

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: ماندگاری ارجمند مردمی بودن اوست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مرحوم انوشیروان ارجمند یکی از بر‌ترین مفاخر هنری کشور بود و خراسان رضوی از داشتن چنین هنرمند والایی به خود می‌بالید و افتخار می‌کرد و افسوس که این بزرگوار را از دست دادیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،سید سعید سرابی در مراسم بزرگداشت انوشیروان ارجمند که در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد برگزار شد با اظهار تاسف از درگذشت این هنرمند بزرگ عنوان کرد: انوشیروان ارجمند از بهترین بازیگران سینما و تلویزیون بود و سال‌های بسیاری را نیز در تئاتر سپری کرده بود. درگذشت ایشان غم بزرگی را برای کل کشور به ویژه خراسان برجای گذاشت، چرا که ایشان و خانواده مرحوم وابستگی بسیاری به مشهد دارند.

وی ادامه داد: مرحوم انوشیروان ارجمند آثار گرانبهایی در کارنامه هنری خود دارد و در طول عمر تمام تلاش خود را کرد تا همواره بهترین‌ها به نمایش گذاشته شود.

سرابی با تاکید بر اینکه انوشیروان ارجمند همیشه در بین ما زنده است، گفت: مرحوم انوشیروان اگرچه جسمش دیگر در بین ما نیست، اما یاد و خاطره آن بزرگوار همیشه در ذهن‌ها زنده است و همواره نفس هنر و هنرمند ماندگار است.

او درباره علت ماندگاری یاد و خاطره این هنرمند در ذهن‌ها ادامه داد: آنچه که مرحوم ارجمند را در میان مردم ماندگار می‌کند، مردمی بودن هنر و شخصیت آن بزرگوار است. به گونه‌ای که ایشان همواره از تشکیل جلسات و حضور هنردوستان و هنرجویان در کنار یکدیگر استقبال می‌کرد.

وی تاکید کرد: حضور پررنگ مردم و هنردوستان و اساتید برجسته در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم، جایگاهش را در میان مردم ایران نشان می‌دهد.

سرابی ضمن بیان خاطره‌ای از آن بزرگوار،با توجه به جایگاه ویژه ایشان گفت:در اردیبهشت ماه سال جاری در مراسمی در خدمت مرحوم ارجمند بودم و احترام این مرحوم به عموم هنرمندان و دوست دارانش را از نزدیک دیدم که حضور این تعداد جمعیت در مراسم نشان از اخلاق خوب و مثبت و روحیات لطیف آن مرحوم است.

۳ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید