اخبار

برگزاری چهار جلسه تخصصی شعر و ادبیات در مشهد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس گفت: چهار جلسه تخصصی شعر و ادبیات، از این هفته میزبان شاعران و ادب‌دوستان مشهدی می‌شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , محمدکاظم دبیری اظهار داشت: به ‌منظور اثربخشی و ارتقای کیفیت جلسات و نیز ایجاد بستر مناسب برای بهره‌مندی تمام علاقه‌مندان حوزه ادبیات اعم از داستان‌نویسان و شاعران در گروه‌های سنی جوان، نوجوان و بزرگسال، چهار جلسه و کارگاه تخصصی ادبیات از این هفته در این شهر برگزار می‌گردد.
وی ادامه داد: تکمیل بانک‌های اطلاعاتی و هدایت تخصصی این جلسات به‌صورت کارگاهی و نیز بهره‌مندی از حضور شاعران برجسته کشوری در جلسات و استفاده از ظرفیت‌ تشکل‌های مردمی به‌ویژه موسسات تک‌منظوره، از دیگر اهداف این حوزه می‌باشد.
دبیری با اشاره به اینکه مشهد از دیرباز مهد شاعران خوش‌ذوق و شیرین‌سخنی بوده است که همواره نامشان بر تارک فرهنگ و ادب استان می‌درخشد، گفت: در همین راستا اولین شب شعر تخصصی آیینی به‌صورت هفتگی با حضور شاعر برجسته آیینی، میلاد عرفان‌پور نویسنده کتاب «پاییز بهاری برای عاشق شدن» است و «جشن فراموشی‌ها»، شروع به کار می‌کند.
وی تاکید کرد: این جلسه تخصصی با محوریت اشعار آیینی، ولایی، مناجات با خدا و خوانش اشعار، نقد آثار و کتاب و آموزش برگزار می‌شود
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشهد مقدس تصریح کرد: همچنین در روزهای پنجشنبه جلسه‌ای با عنوان «شعر امروز» با اجرای مجید نظافت و حضور کارشناسان و اساتید شعر همچون محمدکاظم کاظمی، هادی منوری، امیر برزگر، شکوهی، کلاهی اهری به‌صورت هفتگی برگزار می‌گردد.
دبیری تاکید کرد: دراین جلسه خوانش شعر معاصر، شعرخوانی شاعران برجسته مشهد، نقد آثار و آموزش شعر و ادبیات انجام می‌شود. وی افزود: در جلسه شعر امروز که در روزهای پنجشنبه میزبان شاعران است، این هفته محمدحسین جعفریان، شاعر برجسته کشور به عنوان استاد و میهمان حضور خواهد داشت.
دبیری درخصوص جلسات نقد و آموزش داستان نیز گفت: این جلسه با مدیریت استاد سیدسعید موسوی روزهای یکشنبه به‌صورت هفتگی به آموزش و نقد داستان در مجتمع امام رضا(ع) می‌پردازد.
وی ادامه داد: در آینده نزدیک برنامه‌های آموزشی مختلفی در این حوزه برنامه‌ریزی شده است که توسط موسسات فعال اجرا خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: تاکنون 10موسسه فرهنگی و هنری تک‌منظوره برای اجرای فعالیت‌های حوزه شعر و ادبیات، مجوز فعالیت دریافت نموده‌اند
۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید