اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی:بودجه سینمایی مشهد با تهران متفاوت است

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: حمایت از تولید فیلم تنها به کسانی که در مشهد ساکن هستند اختصاص می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حسین مسگرانی در نشست هم‌اندیشی آسیب‌شناسی سینمای بومی که به مناسبت روز سینما در سالن اجتماعات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: حمایت از تولید فیلم سینمایی برای ساخت فیلم کوتاه، انیمیشن به افرادی که در خارج مشهد زندگی می‌کنند، اختصاص نمی‌یابد.
وی افزود: بودجه حمایت از فیلم‌ها حتی برای ساخت فیلم کوتاه در مقایسه با استان تهران متفاوت است.
مسگرانی افزود: طرح و پیشنهادهایی در راستای اختصاص افزایش بودجه برای فیلم تولیدی در استان با تعیین سقف‌بندی‌هایی مانند سایر ارگان‌ها شده است.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان اطراف مشهد (کاشمر و سبزوار) تولید فیلم با هزینه بسیار کم و در راستای رونق فیلم سینمایی استان صورت می‌گیرد.
معاون هنری ارشاد خراسان رضوی اظهار داشت: دادن مجوز برای ساخت فیلم‌ها فقط بر مبنای ملاک رعایت اصولی قانونی است.
مسگرانی افزود: هیچ ارگان و سازمانی مانند حوزه هنری، به جز ارشاد و صدا و سیما حق مجوز برای ساخت فیلم در استان را ندارد.
وی تصریح کرد: فیلمسازان و کارگردان‌ها برای اجرای بهتر ساخت فیلم باید به مشورت بیشتر در این حوزه با مسئولان و همکاران خود در این عرصه گام دارند.
در ادامه  این جلسه سینماگران استان به ارائه نظرات خود در راستای رونق فیلمسازی و حمایت از ساخت فیلم پرداختند.
اشکان ضیائی یکی از فیلمسازان استان نیز در این جلسه اظهار داشت: برای حضور در جلسات و حمایت و ساخت فیلم نباید انتظار زیادی از صدا و سیما استان داشته باشند.
وی گفت: کارگردان‌ها برای نشان دادن رونق سینما و حضور خود در این عرصه باید ساخت کمی و روند تولید را افزایش دهند.
ضیائی با بیان این مطلب افزود: زمانی که آرشیو فیلم‌ها تولیدی از سوی کارگردان‌ها افزایش یابد، بودجه اختصاص داشته شده نیز در مقایسه با گذشته رونق بیشتری می‌یابد.
همچنین در این جلسه علی مقدسی فیلمساز مشهدی نیز افزود: برای اختصاص بودجه برای تولید فیلم در استان باید از ظرفیت موجودی سازمان‌های اقتصادی و موسسه توزیع و تکثیر فیلم‌ها استفاده کرد.
مدیر آموزشگاه فیلم استان همچنین به بازار رونق جذب بازی رایانه‌ای در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: این نوع بازی‌ها ضربه‌ سختی به سینما‌ها وارد می‌کند.
مقدسی گفت: تشکیل اتاق در بین سینماگران و کارگردانان راهی به سوی رونق فیلم در استان ایجاد می‌کند.
مانی ارمغان؛ فیلمساز دیگر استان نیز سینما را مادر سایر هنرها عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه سینما مادر سایر هنرها است ولی بسیار مظلوم جلوه می‌کند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید