اخبار

انتشار کتاب به همت دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی امام‌ رضا(ع)

انتشار کتاب به همت دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی امام‌ رضا(ع)
دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی امام‌ رضا(ع)، گفت: این دبیرخانه چاپ کتاب‌هایی چون «درس‌هایی از امام رئوف»، «فرازهایی از سخنان امام رضا(ع) با ترجمه عربی» را در دستور کار خود دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , «سیدجواد جعفری» دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی امام‌ رضا(ع) گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره امام‌ رضا(ع) چاپ کتاب‌هایی را در دستور کار خود دارد که برنامه‌ریزی‌های چاپ این کتاب‌ها انجام و تعدادی از آنان در مرحله چاپ قرار گرفته‌اند.
مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، درس‌هایی از امام رئوف، فرازهایی از سخنان امام رضا(ع) با ترجمه عربی، چاپ دو جلد از اشعار منتخب جشنواره در هشت دوره برگزاری در قالب کتاب گلدسته‌های عشق، کتاب عملکرد هشت دوره برگزاری و کتاب کودکان جشنواره را از کتاب‌های در دست چاپ دبیرخانه این جشنواره اعلام کرد.
جعفری ادامه داد: کتاب‌های تقدیر از خادمان فرهنگ رضوی در هشت دوره برگزاری جشنواره، اسامی برگزیدگان هشت دوره گذشته جشنواره، مصاحبه با میهمانان خارجی، گزیده آثار داستان‌های کوتاه رضوی و آثار جشنواره در مراحل بعدی به چاپ خواهند رسید.
وی گفت: محتوای کتاب آثار جشنواره را منتخب آثار جشنواره خوشنویسی، هنرهای تجسمی رضوی و جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در هنرهای سنتی تشکیل می‌دهد.
وی یادآور شد: به منظور افزایش طیف بیشتری از مخاطبان و دسترسی به آن، انتشار کتاب‌ها به صورت الکترونیکی نیز در دستور کار دبیرخانه دائمی جشنواره قرار دارد.
جعفری با بیان اینکه چاپ این کتاب‌ها با همکاری مؤسسه چاپ و نشر آستان قدس رضوی انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از چاپ کتاب‌های مذکور برای استفاده مخاطبان در نمایندگی‌های فروش آستان قدس رضوی عرضه خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه توجه به فرهنگ رضوی همواره باید به عنوان یک اصل در زندگی مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: برگزاری چندین ساله جشنواره امام رضا (ع) منجر به جاری شدن سیره اهل بیت (ع) در جامعه شده است و استفاده از ظرفیت هنر، پژوهش، محصولات فرهنگی و دیگر ابزارها در اشاعه فرهنگ رضوی و شیعی در سطح ملی و بین‌المللی بسیار مثمرثمر بوده است.
۲۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید