اخبار

53 عنوان برنامه سال 90 شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی به تصویب رسید

53 عنوان برنامه سال 90 شورای فرهنگ عمومی استان با حضور استاندار خراسان رضوی به تصویب رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، این برنامه ها در سه قالب برنامه های هماهنگی 13 مورد، برنامه های حمایتی 18 مورد و برنامه های تکلیفی 22 مورد به تصویب شورا رسید.
استاندار خراسان رضوی در این جلسه اظهار داشت: دستیابی به توسعه و پیشرفت در تمامی عرصه ها حتی زمینه های اقتصادی همچون ایجاد اشتغال، توسعه سرمایه گذاری و عدالت اجتماعی منوط به اجرای کارهای فرهنگی است.
وی افزود: به همین منظور یکی از مهمترین جلسات استان که مصوبات آن باید به صورت دقیق و جدی تر اجرایی شود مصوبات این شورا است.
صلاحی گفت: دستگاه های عضو مکلفند پایان امسال گزارشی از اجرایی شدن این مصوبات در سطح استان و تمامی شهرستان به دبیرخانه ارائه نمایند.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ماهیت انقلاب اسلامی یک ماهیت فرهنگی است و امروز در کشور ما زمینه برای کار فرهنگی ایجاد شده و بهترین ابزارها در اختیار قرار داد که باید از آن بهره جست.
وی با اشاره به جنبش های مردمی در خاورمیانه و شمال آفریقا خاطر نشان کرد: بیداری اسلامی که امروز در منطقه خاورمیانه و برخی مناطق دنیا شاهد آن هستیم بدون توسعه فرهنگی امکان پذیر نبوده است.
صلاحی با اعلام این خبر که بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی و بودجه زیارت به زودی به استان واصل می شود، گفت: برنامه های فرهنگی و موارد هزینه کرد بودجه زیارت در مسیر خودش و در جهت ارتقای شاخص های فرهنگی جامعه و توسعه کمی و کیفی زیارت هزینه خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی افزود: مشارکت در برگزاری جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) که علاوه بر تمامی شهرهای کشور در 54 نقطه دنیا بر پا می شود فرصت بسیار مغتنمی است که از آن در جهت توسعه فرهنگ رضوی باید استفاده کرد.
وی از برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس که در آن بیش از هفت هزار عنوان کتاب با موضوعات دفاع مقدس عرضه می شود به عنوان یک فرصت فرهنگی یاد کرد و به تمامی مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران، مسوولان نهاد کتابخانه ها در سطح شهرستان ها توصیه کرد تا از این نمایشگاه بازدید کنند.
صلاحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع ورزش و تربیت بدنی گفت: با توجه به اینکه کشور ما جوانترین کشور دنیاست حدود 70 درصد از افراد آن را جوانان تشکیل می دهند باید موضوع ورزش، تربیت بدنی و شور و نشاط اجتماعی توجه ویژه ای داشت.
استاندار خراسان رضوی افزود: همسان سازی ورزش و ارزش یکی از نکات بسیار مهم است که باید بر آن توجه داشت و مهیا کردن امکانات ورزشی و تفریحات سالم مبتنی بر آموزه های دینی آن را در جامعه نهادینه کرد.
سید جواد جعفری دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه برنامه های شورای فرهنگ عمومی در سال 90 در سه گروه تدوین شده است گفت: یک دسته از برنامه ها فقط نیاز به هماهنگی از سوی شورای فرهنگ عمومی دارد مانند برگزاری همایش هفته وحدت و غدیر، برنامه های دهه فجر و راهپیمایی 22بهمن، همایش بصیرت و میثاق با شهیدان که در قالب 13 برنامه دیده شده است.
وی افزود: 18 برنامه مانند برگزاری کنگره صیاد شیرازی، برنامه های هفته دفاع مقدس، نمایشگاه کتاب، برنامه های هفته بسیج و فیلم فجر که نیاز به حمایت شورای فرهنگ عمومی داد در قالب برنامه های حمایتی دیده شده است.
جعفری گفت: دسته سوم برنامه هایی که شورای فرهنگ عمومی مکلف به اجرای آن است مانند تجلیل از خادمان فرهنگی، جشن های دهه کرامت، تجلیل از شورای فرهنگی برتر استان، همایش بصیرت و جنگ نرم که 22 برنامه است و در مجموع 53 برنامه برای سال 90 شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شده است.
۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید