اخبار

استقبال بیش از 1300 قصه گو از جشنواره قصه گویی رضوی

استقبال بیش از 1300 قصه گو از جشنواره قصه گویی رضوی
تا کنون بیش از 1300 اثر از قصه گویان داخلی وخارجی به دبیرخانه جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی ارسال شده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , قاسم عزیزاده گرجی با بیان این که تاکنون یک هزار و 365قصه با مضمون قصه هایی پیرامون امام رضا (ع) به دبیرخانه جشنواره قصه گویی رضوی ارسال شده است بیان داشت: به برکت شان وجودی حضرت ثامن الحجج (ع) استقبال گسترده ای از سوی قصه گویان کشوری و بین المللی در این جشنواره صورت گرفته و امید است همه ما نقشی اساسی در این جشنواره معنوی داشته باشیم.
وی با تاکید براین که جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی نباید فعالیتی اداری دیده شود , افزود:  انجام فعالیت های معنوی از سوی دستگاه های اجرایی وظیفه ای شرعی بوده و به عنوان ارزش اسلامی نگریسته می شود.
گرجی با اشاره به این که گام برداشتن ترویج فرهنگ رضوی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان , برای رضایت آقا امام رضا (ع) است , تصریح کرد: برگزاری جشنواره قصه گویی رضوی با همت کانون پرورش فکری توفیق الهی بوده و این امر ناشی از ذهن پاک کودکان و نوجوانانی است که در جامعه اسلامی رشد می یابند.
مدیر کانون پرورش فکری مازندران خاطر نشان کرد: تاکنون تعداد 1365قصه به دبیر خانه جشنواره  ارسال شد که از این میان استان خوزستان بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده و پس از آن سمنان و گلستان در ارسال آثار به این جشنواره رقابت می کنند.
دبیر جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی از حضور 9 کشور در جشنواره قصه گویی رضوی خبرداد و یادآور شد: بیشترین اثر از کشور افغانستان با 42 اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال شده است .
 
۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۲۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید