اخبار

نمایشگاه طراحی« مرکب سیاه» در نیشابور بر پا شد

همزمان با روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی نمایشگاه طراحی « مرکب سیاه» آثار هنرمند نیشابوری سید رضا طالبی در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , حمید رضا آتشی مسوول مجتمع های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: شهرستان نیشابور از دیرباز مهد هنرنگارگری ایران بوده است و وجود مقبره کمال الملک در این شهر باعث شده است هنر نقاشی رشد فزاینده ای داشته باشد و اساتید و هنرجویان برجسته نقاشی توانسته اند مقامهای برتر ملی و بین المللی را از آن خود کنند.
وی گفت: نمایشگاه «مرکب سیاه» مجموعه آثار هنرمند نیشابوری سید رضا طالبی است که  22  اثر طراحی را در ابعاد 70*50 در معرض دید عموم قرار داده اند.
 آتشی در خصوص این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه طرح های گرافیکی با موضوع انسان و با استفاده از  آب مرکب و قلم فلزی به سبک رئالیسم ارائه شده است.
وی در خصوص سوابق این هنرمند نیشابوری بیان داشت: وی دارای 10 سال سابقه فعالیت در رشته  نقاشی و طراحی است و در حال حاضر دانش آموخته کارشناسی رشته نگارگری" نقاشی ایرانی" دانشگاه هنر شاهد تهران می باشد.
وی در خصوص  هدف از برپایی این نمایشگاه اظهار داشت: برپایی نمایشگاه و دیدن زیبایی هنر طراحی , ایجاد اتکاء به نفس و احساس توانمندی همراه با رشد فکری را در مخاطب بوجود می آورد و همچنین آثار مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
آتشی تصریح کرد: نمایشگاه « کتاب به روایت طرح» از 12 لغایت 17 شهریور 90 از ساعت 9 الی 12 صبح و 5 الی 8  بعدازظهر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برای بازدید عموم علاقمندان برپا است.
 
۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید