اخبار

دهمین جشنواره علوم و هنرهای قرآنی با نفرات برتر به پایان رسید

دهمین جشنواره علوم هنرهای قرآنی مشهد در بخش قرآن با معرفی 26 برتر , شب گذشته به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی ,  در این مراسم محمد کاظم دبیری ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس با بیان اینکه این جشنواره با هدف گسترش و ترویج فعالیت های قرآنی در مناطق شهر برگزار شد گفت: دربخش قرآن 1650 نفر شرکت کننده وجود داشته که در بخش قرائت و ترتیل 1500 نفر به رقابت پرداختند.
وی ادامه داد : یکی از مهمترین ویژگی های این جشنواره حضور شرکت کنندگانی از مناطق حاشیه شهر بود و بخش های رضویه و مرکزی بود که این مهمترین ویژگی این جشنواره بود.
دبیری تاکید کرد : شناسایی هنرمندان قرآنی ، قاریان و حافظان نونهال و نوجوان و جوان در شهر از دیگر دستاوردهای این جشنواره بود.
دبیری تصریح کرد : داستان های کوتاه قرآنی با موضوعات زندگی وسیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن با تاکید بر سیره پیامبر اکرم ( ص) ، زندگی شخصیت هاو قهرمانان قرآن ،تمثیل های قرآنی و وبلاگ نویسی، مقالات و پژو هش های قرآنی،  نقاشی کودک ،شعر و نیز  مسابقه روش های موفق تدریس مربیان مهد های کودک قرآنی از دیگر بخش های این جشنواره است که تا 15 /11 /90 مهلت ارسال آثار را دارد.
در ادامه این مراسم از نفرات اول تا سوم هر رشته به شرح ذیل تقدیر شد.
در بخش قرائت زیر 16 سال سجاد پور محمد ،محمد رضا جمع ،محمد صادق حسینی نفرات اول تا سوم این بخش شدند . در بخش ترتیل زیر 16 سال به ترتیب سید احسان صدیقی ،سید امیر علی صدیقی ، مشترکا علی رازقی و امین زیبا ، و قرائت بالای 16 سال سید مرتضی علوی ،هادی فصیحی ،و محمد طاهر احمدی و سید مرتضی محسنی به طور مشترک عناوین اول تا سوم را از کسب کردند.
در بخش ترتیل بالای 16 سال ،سعید قره داشی ،محمد خاکپور،علیرضا رضایی نفرات اول تا سوم بودند.
در ادامه این مراسم محمد خاکپور ،سید هادی غنی ،جعفر علیپور نفرات اول تا سوم رشته حفظ 7 جزء شدند.
در بخش خواهران این جشنواره در حفظ بالای 16 سال سمانه آذری فر،مهدیه غفاریان ،زهرا خادمی و در بخش حفظ زیر 16 سال زهرا سادات موسوی و فاطمه سادات موسوی عناوین جشنواره را کسب کردند.
گفتنی است این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری مشهد مقدس در مسجد فقیه سبزواری برگزار شد.
۷ شهریور ۱۳۹۰ ۲۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید