اخبار

چاپ آثار برگزیده جشنواره خوشنویسی رضوی در قالب کتاب

چاپ آثار برگزیده جشنواره خوشنویسی رضوی در قالب کتاب
مدیر اجرایی دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی گفت: آثار برتر جشنواره خوشنویسی رضوی با نام جشنواره دوازدهم رضوی در کتابی به چاپ خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علیپور با بیان این که هدف ما این است که آثار جشنواره در معرض دید علاقمندان قرار گیرد افزود: این آثار بر روی لوح فشرده قرار می‌گیرد و سعی می‌شود تا آثار ارسالی در جاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

وی درباره کمیت و کیفیت آثار ارسالی تصریح کرد: به لطف خدا از آنجایی که جامعه خوشنویسی رو به تکامل و پیشرفت است طبیعتاً کارهایی که به جشنواره راه پیدا می‌کنند قدری قو‌ی‌تر و غنی‌تر از سال‌های گذشته شده است لذا ممکن است آثار ارائه شده به جشنواره دوازدهم  به لحاظ تعداد، فراز و نشیب‌هایی داشته باشند اما قطعاً از حیث کیفیت و عمق کار جشنواره رضوی رو به پیشرفت بوده و از این بابت خدا را بسیار شاکریم که نسبت به سال‌های گذشته از یک برند یا سطح بالاتری برخوردار است و در یک مقطع سخت‌تری، خوشنویسان با هم به رقابت می‌پردازند.

علیپور از تلاش روزافزون شرکت کنندگان در جشنواره خوشنویسی رضوی خبر داد و عنوان کرد: دوستانی که سال گذشته حائز رتبه نشده‌اند گویی مشخص است که برای اینکه از حیثیت خویش دفاع کنند تلاش کرده‌اند که امسال کارهای غنی‌تری را بفرستند.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره‌ها به نحوی در پیشرفت و تکامل هنرمندان عرصه خوشنویسی مؤثر است و خود این جوّ رقابت باعث می‌شود دوستان تلاش بیشتری داشته باشند و همچنین جنبه تبلیغاتی آن است که مردم را جذب این هنر مقدس و ملی می‌کند هنری که فقط و فقط به ایران تعلق دارد و مشخصه و مبلغ ایرانی است.

وی در پایان اظهار داشت: آیین اختتامیه جشنواره خوشنویسی رضوی در دهه کرامت برگزار می‌شود و برگزیدگان معرفی می‌شوند.

۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید