اخبار

رشد 100 درصدی ششمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

ششمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد نسبت به سال های گذشته رشد 100 درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , سردار غفاری معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن و عترت  در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته از رشد قابل توجهی هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی برخوردار است و در این زمینه رشد 100 درصدی داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ستاد نمایشگاه از 4 ماه پیش تشکیل شد، بیان داشت: تمام دستگاه هایی که عضو این ستاد بودند هر 2 هفته یک بار در جلسات شرکت داشتند  و تقسیم کارانجام می شد که در همین راستا این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته  رشد قابل توجهی هم از نظر کمی وهم از نظر کیفی داشته است.

وی افزود: به لحاظ کمی امسال 1800مترمربع را برای نمایشگاه احتصاص دادیم و همچنین از 11 استان کشور و از هر استان یک یا چند شهر در نمایشگاه آثار خود را ارایه دادند.

غفاری خاطر نشان کرد: ما همچنین از 4 کشور دیگر دعوت کردیم در حوزهنری فعالیت های قرآن در نمایشگاه شرکت داشته باشند که این امر در گذشته به دلیل اینکه نمایشگاه قرآن و عترت مشهد همزمان با تهران بوده هیچ گاه  صورت نمی گرفته و در واقع نمایشگاه بین المللی نبوده است اما امسال موفق شدیم که از 4 کشور عراق , پاکستان , ترکیه و افغانستان دعوت کنیم و این کشورها امسال در نمایشگاه حضور دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی حضور23 شهرستان استانها در نمایشگاه را از دیگر عواملی خواند که در رشد کیفی نمایشگاه قرآن موثر بوده اند.

وی ادامه داد: از نظر کیفی نیز ششمین نمایشگاه قرآن و عترت را از24 بخش به 36 بخش ارتقا دادیم و موضوعاتی مثل جنگ نرم، بصیرت ، حجاب و عفاف، جاب و خانواده و کودک و نوجوان امسال برای اولین بار در نمایشگاه شکل گرفت.

وی تصریح کرد: ما امسال بودجه خیلی خوبی در زمینه فعالیت های قرآنی داریم تا جایی که 18 درصد بودجه ما امسال به مساجد، کانونهای فرهنگی و فعالیت های قرآنی اختصاص یافته است.

غفاری در پاسخ به این سوال که اطلاع رسانی چگونه بوده و آیا فکر نمی کنید همچون سال های گذشته از ضعف برخوردار است، بیان داشت: کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از مدتها قبل با مرکزیت صدا و سیما تشکیل شده بود

و همچنین شهرداری را موظف کردیم که بروشورها و بنرها ی تبلیغاتی را که از مدتها قبل چاپ کرده بودیم، در سطح شهر و اتوبوس ها و مترو در معرض دید علاقمندان قرار دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی افز ود: بیشتر اتوبوس های شهری اعم از دولتی و خصوصی را هماهنگ کردیم پوسترهای تبلیغاتی را در اتوبوس استفاده کنند و همچنین از آستان قدس درخواست کردیم در حرم مطهر رضوی بین نماز مغرب و عشا اطلاع رسانی کنند و هر شب تعدادی غذای حضرت در نمایشگاه توزیع شود.

وی تاکید کرد: در اطلاع رسانی کم گذاشته نشده است و اطلاع رسانی به اندازه کافی صورت گرفته است و ازتمام ظرفیت ها از جمله شهرداری، صدا و سیما و همه غرفه داران برای اطلاع رسانی استفاده کردیم.

 

۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید