اخبار

برپایی نمایشگاه «آبنوس2 » در نگارخانه کمال الملک نیشابور

برپایی نمایشگاه «آبنوس2 » در نگارخانه کمال الملک نیشابور
نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس2 » آثار بانوی هنرمند نیشابوری بهناز مراتی در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید رضا آتشی مسوول مجتمع های فرهنگی وهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق عنوان داشت: هنر معرق وقلم زنی از هنرهای سنتی ایران محسوب می شود که در تاریخ ایران دارای قدمتی کهن می باشد و این هنر بیان کننده حالات عاطفی و انعکاس روحی انسان است  وتوانسته اند آثار فاخری را بخصوص در زمینه این هنر ایرانی، اسلامی بوجود آورندکه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی افزود: نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس 2» که مجموعه آثار بانوی هنرمند نیشابوری بهنازمراتی است در آن  50 اثر معرق ساقه گندم ، قلم زنی ، سوخت نگار ، مشبک ،معرق چوب می باشد در ابعاد 40*30 تا 120*80 ویک هزار قطعه زیور آلا ت دست ساز چوبی ونگینی در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.

وی به هدف از برگزاری این نمایشگاه اشاره و خاطر نشان کرد : این نمایشگاه با هدف معرفی این هنر سنتی ایرانی به مردم فرهنگ وهنر دوست نیشابور ودانشجویان، دانش آموزان به خصوص بانوان و نقد و بررسی این آثار صورت گرفته است.

آتشی تصریح کرد : نمایشگاه صنایع دستی « آبنوس2 » از 19 الی 23مرداد93 از ساعت 9 الی 12 صبح و 17 الی 20  بعدازظهر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید