اخبار

حضور عوامل سریال مختارنامه در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

عوامل سریال مختارنامه در ششمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد حضور می‌یابند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , «سیدسعید سرابی» دبیر نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد، در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با بیان این مطلب اظهار کرد: عوامل سریال مختارنامه در بخش فیلم‌های قرآنی حضور دارند و تئاتری با موضوع قرآن و دفاع مقدس از برنامه‌های هنرهای نمایشی طی دو شب ارائه می‌شود.
سرابی از حضور چهار کشور در بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن خبر داد و افزود: کشورهای آذربایجان، ترکیه، افغانستان و پاکستان در این نمایشگاه آثار خود را ارائه می‌دهند.
وی بیان کرد: در بخش شعر و ادب نیز شاعران برجسته کشور فارسی زبان افغانستان حضور فعال دارند.
وی از افزایش تعداد غرفه‌های نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: تعداد بخش‌های این نمایشگاه نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است که با توجه به این رقم امسال 36 بخش نمایشگاهی در بخش‌های متنوع فعالیت می‌کنند.
معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی، در خصوص بخش‌های جدید نمایشگاه تصریح کرد: بخش دانشگاهی برای نخستین بار در این نمایشگاه برگزار می‌شود و 12 دانشکده که در این ارتباط فعالیت دارند به صورت مجزا محصولات خود را ارائه می‌دهند.
دبیر نمایشگاه قرآن و عترت مشهد افزود: بخش بانوان و خانواده نیز برای نخستین بار در قالب بخش فرهنگ حجاب و عفاف با 9 مجموعه و 16 غرفه در نمایشگاه قرآن فعالیت می‌کند.
سرابی با بیان اینکه فرهنگسراهای شهرداری در هفت بخش برای نخستین بار در این نمایشگاه حضور می‌یابند، بیان کرد: بخش‌های جنگ نرم، بصیرت از منظر قرآن، بیداری اسلامی، ایثار و مقاومت و عترت و ولایت از بخش‌هایی است که با توجه به مسایل سیاسی و اجتماعی در این نمایشگاه ارائه می‌شود.
سرابی با بیان اینکه صنایع دستی با موضوع قرآن و عترت حضور فعالی دارند، خاطرنشان کرد: در بخش هنر تصویرگری نیز تصاویر با کیفیتی از استان اصفهان و شهرستان تربت‌ حیدریه در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و بخش‌های موسسات فرهنگی و هنری، فرهنگ و هنر مساجد، بخش نمایش سایه‌های قرآنی با موضوع قصه‌های قرآنی از دیگر بخش‌های نمایشگاه امسال است.
معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی افزود: 60 هنرمند شاخص از هشت استان در 26 تکنیک هنری در بخش هنرهای تجسمی که از بخش‌های شاخص نمایشگاه است آثار خود را ارائه می‌دهند.
دبیر نمایشگاه قرآن و عترت مشهد گفت: امسال نیز همچون سال گذشته همایش مناجات‌خوانی و سحرخوانی را در نمایشگاه برگزار می‌کنیم.
وی با بیان اینکه محفل شبی با کلام وحی هر شب در نمایشگاه برگزار می‌شود، عنوان کرد: علاوه بر عرضه محصولات فرهنگی پیگیر حضور بخش قرآن و نجوم نیز هستیم.
سرابی افزود: همچنین بخش‌هایی مانند آموزش قرآن، مشاوره‌های قرآنی با حوزه در نمایشگاه امسال حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه از خادمان قرآن کریم که در طول سال توسط ریاست جمهوری تقدیر شدند، تجلیل می‌شود.
دبیر ششمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد‌ از حضور 12 استان در نمایشگاه امسال خبر داد و در خصوص دیگر بخش‌های نمایشگاه افزود: در بخش کودک و نوجوان 28 مجموعه فعالیت می‌کنند و بخش آستان قدس رضوی که هر ساله متفاوت نسبت به بخش‌های دیگر است و همچنین حوزه علمیه نیز امسال حضوری فعال دارند.
۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید