اخبار

افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با تلاوت قاری بین المللی مصری

افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با تلاوت قاری بین المللی مصری
ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت با تلاوت قاری برجسته و بین‌المللی مصری استاد محمود شحات انور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , دکتر محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی در این مراسم از نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و قرآنی در این استان و مولفه مهمی در ترویج فرهنگ و معارف قرآن در جامعه یاد کرد.
وی ادامه داد: هیچ خدماتی بالاتر از خدمت قرآنی به مردم نیست. خداوند بار دیگر توفیق بزرگی به ما و دیگر مسوولان ذیربط استان خراسان رضوی عنایت کرد که در ماه مبارک رمضان نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت را برگزار کنیم و ما از این توفیق پروردگار بزرگ را شاکریم.
استاندار خراسان رضوی گفت: قرآن کتاب ماموریت بشر است و همه چیزهایی که بشر نیاز دارد در این کتاب الهی وجود دارد.
وی تصریح کرد: قرآن و کلام خدا جامع ترین کتابی است که تاکنون به دست بشر رسیده و از این بعد هم خواهد رسید.
وی از مسوولان و دست اندرکاران صدا و سیمای استان خراسان رضوی خواست که در مدت برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در مشهد روزی دو الی سه ساعت برنامه از بخشهای مختلف این نمایشگاه تهیه پخش کنند و زمنیه پخش خلاصه ای از آن را در شبکه های سراسری هم فراهم کنند.
وی خواستار افزایش تبلیغات در سطح شهر مشهد و حرم مطهر رضوی و بین زائران و مجاوران حرم مطهر برای استفاده آنان از فرصت مغتنم بازدید از نمایشگاه فوق شد.
در ادامه این مراسم سید جواد جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز گفت: ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت با حضور بیش از یکصد ناشر داخلی از استانهای خراسان رضوی، تهران، قم، مازندران، اصفهان و کرمانشاه و نمایندگان خارجی از کشورهای افغانستان، ترکیه، پاکستان و آذربایجان دوم لغایت هشتم شهریورماه جاری در نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
وی افزود: شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین تولیدات و فعالیتهای خود را در 36 بخش از جمله قرآن و نسخ خطی ، شعر و ادب،‌ صنایع دستی،‌ ترجمه تصویری، کودک و نوجوان، نشر الکترونیک و فناوری اطلاعات، فرهنگ عفاف و حجاب، ‌حوزوی و مشاوره ها با موضوع قرآن و عترت در قالب 600 غرفه و 19 هزار متر مربع فضا در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.
وی دیگر بخشهای نمایشگاه مذکور را بصیرت از منظر قرآن و عترت، قرآن و بیداری اسلامی، قرآن، ایثار و مقاومت، قرآن و نجوم و غیره اعلام کرد.
وی ایجاد بستر لازم برای ارایه دستاوردها و پیشرفتهای قرآنی یک سال گذشته دستگاههای مختلف اجرایی، کشف و بارورشدن استعدادهای قرآنی در حوزه های تولیدات نشر مکتوب و دیجیتال و زمینه لازم برای نوآوری این استعدادها و فعالیتها از طریق تعامل بخشهای مختلف تاثیر گذار و فعال با یکدیگر را از اهداف و نتایج مهم برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن مشهد برشمرد.
او گفت:‌ برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن در مشهد فضای بسیار با نشاطی با الهام از آموزه های قرآنی در استان خراسان رضوی از جمله این شهر ایجاد کرده تا مردم با خدمات بخشها و تشکلهای دولتی و غیر دولتی قرآنی هر چه بیشتر آشنا شده و از این فضای معنوی بهره بیشتری را ببرند.
در این مراسم سیدی مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت: ظرفیت بی نظیر مشهد برای برپایی نمایشگاه قرآن زمینه بهره گیری میلیونها زائر و مجاور از جنبه قرآن و عترت را فراهم می سازد.
 
۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید