اخبار

استاندار خراسان رضوی: تئاتر مردم را وادار به تفکر می کند

استاندار خراسان رضوی: تئاتر مردم را وادار  به تفکر می کند
استاندار خراسان رضوی گفت: تئاتر مردم را وادار به تفکر می کند و مفاهیم را پیچیده تر از سینما بیان می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان که برای دیدن نمایش بر پهنه دریا به مجموعه تئاتر شهر رفته بود پس از تماشای این نمایش افزود: امیدواریم فعالیت های تئاتر مشهد گسترده تر از گذشته باشد و مردم از  نمایش هایی که نمایشنامه آنها را نویسندگان داخلی نوشته باشند نهایت بهره را ببرند.

وی ادامه داد: نمایش بر پهنه دریا با ترکیب بسیار خوب نور و صدا اثر زیبایی بود و این کار زیبا می توانست در سالنی بزرگ تر اجرا شود تا تماشاگران بیشتری از آن استفاده کنند.

رشیدیان اذعان داشت: جوان های بسیار با استعدادی در حوزه تئاتر مشهد داریم و باید ظرفیت سازی بیشتری را در این زمینه برای جوانان خود ایجاد نماییم که بتوانند توانمندی های خود را به عرصه ظهور برسانند.

استاندار خراسان رضوی افزود: هنر همیشه در فاز اجرا دچار مظلومیت بوده است اما امیدواریم در نشست هایی که با اصحاب فرهنگ و هنر داریم بتوانیم از این مظلومیت بکاهیم.

رشیدیان بیان کرد: باید برای توسعه پروژه های فرهنگی باید برنامه ریزی کنیم اما در شهر مشهد سالن های خوبی برای تئاتر داریم  ولی استفاده مناسب از این سالن های صورت نمی گیرد .

وی تصریح کرد: حجم تولیدات تئاتر شهر مشهد در نظر گرفته شود و اگر نیازی بود برای ساخت سالن های بیشتر برنامه ریزی لازم را داشته باشیم اما اگر یک چنین نیازی نبود باید در خصوص نحوه بهره از فضاهای موجود تلاش خود را انجام دهیم زیرا برخی از سالن ها این ظرفیت را دارند که با اندکی تعمیرات و تغییرات مورد استفاده قرار گیرند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: نباید همواره به دنبال ایجاد سالن های جدید باشیم و باید ابتدا تلاش نماییم تا از سالن های موجود نهایت استفاده را داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی پس از دیدن نمایش بر پهنه دریا از سالن تئاتر شهر مشهد نیز بازدید کرد. 

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید