اخبار

آثار جشنواره خوشنویسی رضوی در تهران داوری می شود

آثار جشنواره خوشنویسی رضوی در تهران داوری می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در بین هنرهای اسلامی و ایرانی هنر اصیل خوشنویسی در میان مردم از جایگاه خاصی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در دهمین جلسه ستاد اجرایی دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی افزود: طیف گسترده ای از هنرمندان هر ساله به این جشنواره اقبال نشان می دهند که این امر نشان دهنده پیوند بین هنرمندان و  فرهنگ رضوی است.

وی با تاکید بر کیفی سازی این جشنواره اظهار داشت: سال گذشته یازدهمین دوره جشنواره خوشنویسی رضوی برای اولین بار در مشهد برگزار شد که پس از جشنواره جلسه آسیب شناسی و بررسی نقاط قوت و ضعف جشنواره نیز برگزار شد امسال می طلبد که با نگاه به آسیب های سال گذشته نقاط ضعف جشنواره به حداقل برسد و کیفیت جشنواره مد نظر قرار گیرد.

در ادامه معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه کرد.

یوسف امینی گفت: پیگیری های اولیه برای حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاد امیرخانی و سایر اساتید برجسته کشوری در اختتامیه جشنواره  انجام شده است.

در این جلسه حجت الاسلام علیپور مدیر اجرایی جشنواره خوشنویسی رضوی و رییس انجمن خوشنویسان شعبه مشهد با بیان این که داوری آثار در تهران انجام می شود اظهار داشت: با عنایت به این که اکثر داوران جشنواره از اساتید برجسته کشوری که در تهران ساکن هستند می باشند تمهیداتی انجام شده است که داوریهای جشنواره در تهران انجام شود.

وی با بیان این که تاکنون 376 اثر به جشنواره رسیده است بیان داشت: به خاطر این که در پایان مهلت ارسال اثر به جشنواره می باشیم به صورتی ساعتی این آمار قابل تغییر است این آمار اثاری است که از استانهای دیگر به دبیرخانه جشنواره ایمیل شده است و  بسیاری از هنرمندان مشهدی آثار خود را ایمیل نکرده اند بلکه به صورت دستی به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

همچنین احمد قائم مقامی از برگزاری نمایشگاه آثار برتر جشنواره در حاشیه برگزاری این جشنواره گزارشی ارائه کرد و گفت: همزمان با برگزاری جشنواره خوشنویسی در مشهد دو نمایشگاه از آثار جشنواره در مشهد برگزار می شود.

در این جلسه کمیته های مختلف جشنواره گزارشی از برنامه های خود ارائه کردند.

 
۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید