اخبار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: در برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: در برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی باید از همه ظرفیتهای موجود استفاده کرد تا جشنواره ای در خور شان مشهد مقدس برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی اظهار داشت: جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) جشنواره بزرگی است اما نباید نگاه منطقه ای به این جشنواره داشت بلکه باید از ظرفیت همه کشور  و همه نهادها در برگزاری این جشنواره استفاده کرد.

وی افزود: جشنواره های موضوعی این جشنواره نیز باید از مشارکت سایر دستگاهها و بخش ها استفاده کنند و نگاه استانی و منطقه ای به جشنواره ها نداشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تولیدات فاخر جشنواره خوشنویسی رضوی بیان داشت: باید این آثار در معرض دید عموم قرار گیرد تا اثرات خود را در جامعه بگذارد اگر هر ماه در یک استان نمایشگاهی از این آثار برگزار کنیم و آثار را در معرض دید همگان قرار دهیم آثار مردم را به محتوایی که اثر ایجاد شده است می کشاند و قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

وی با بیان این که هنر خوشنویسی هنر اصیل و مظلومی است گفت: اثر هنر خوشنویسی و خط در موقعیتهای مختلف حتی در کارهای روزمره نیز دیده می شود کسی که اثر خوشنویسی تولید می کند تمام تجربیات خود و گذشته اش در اثرش تجلی پیدا می کند.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر افزود: باید برای این هنر یک چشم انداز مشخص کنیم پایه های این هنر را در یک نظام برنامه ای محکم کنیم اگر برنامه ای تدوین شود و برای ما هم وظیفه ای مشخص شود ما می توانیم بر اساس این برنامه پیش ببریم و مطالبات را دنبال کنیم.

وی گفت: در حوزه اعتبارات نیز باید توجه ویژه ای به این هنر داشته باشیم چون دامنه فعالیت آن گسترده و سابقه دیرینه ای دارد.

در این جلسه یوسف امینی معاون و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد و دبیر جشنواره خوشنویسی رضوی گزارش از روند برگزاری این جشنواره ارائه و اظهار داشت:صرف برگزاری یک جشنواره هدف ما نیست ما سعی داریم با استفاده از ابزار خوشنویسی فرهنگ رضوی را در جامعه ترویج کنیم، عنوان جشنواره امام رضا(ع) می طلبد که کارهای فاخر و سطح بالایی در جشنواره تولید شود.

علیپور رییس انجمن خوشنویسان ایران شعبه مشهد گفت:جشنواره خوشنویسی رضوی تنها جشنواره معتبر مذهبی است بنابر این سعی شده است در حوزه داوری از اساتید درجه یک کشوری استفاده کنیم سطح این جشنواره به حدی است که برگزیدگان این جشنواره در سایر جشنواره ها نیز مقام می آورند وهنرمندان سطح بالای کشور هستند.

وی افزود: دغدغه ما در این جشنواره افزایش کیفیت جشنواره است این جشنواره در حقیقت ترویج فرهنگ رضوی است ما انتظار داریم توجه ویژه ای به این جشنواره بشود.

۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید