اخبار

تایباد میزبان آثار دومین جشنواره بین المللی عکس خیام

تایباد میزبان آثار دومین جشنواره بین المللی عکس خیام
رییس انجمن عکاسان شهرستان تایباد از میزبانی آثار برگزیده دومین جشنواره بین المللی عکس خیام در شهرستان مرزی تایباد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اویس چهاریاری رییس انجمن عکاسان تایباد در محل انجمن عکاسان تایباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دومین جشنواره بین المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام دانشمند ، فیلسوف و شاعر بزرگ ایرانی توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی ( فیاپ ) و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد .

وی افزود: هدف از برگزاری آثار دومین جشنواره بین المللی خیام در شهرستان مرزی تایباد بالابردن سطح دانش ، دید ونگاه هنرمندان شهرستان به هنر عکاسی و همچنین آشنایی با آثار بین المللی می باشد .

چهاریاری گفت: آثار برگزیده دومین جشنواره بین المللی عکس خیام در سی و یک شهر از کشور و در استان خراسان رضوی فقط در شهرهای تایباد ، مشهد و نیشابور به نمایش در خواهد آمد

وی گفت: جشنواره بین المللی خیام تنها جشنواره ایرانی زیر نظر فدراسیون بین المللی عکاسی و انجمن عکاسی آمریکا است که دارای بیشترین شرکت کننده در بین تمامی رویدادهای هنری ایران است .

رییس انجمن عکاسان تایباد افزود : مجموعا هزار و پانصد دلار جوایز نقدی و همچنین در مجموع 164 جایزه و تقدیر به بهترین عکسها و ژانرهای مختلف اهداء می شود .

وی افزود: در این دوره از جشنواره بیش از 51 کشور از جهان شرکت کرده اند و هنرمندان فعال انجمن عکاسان تایباد در این جشنواره با بیش از هزار و 500 نفر شرکت کننده داخلی و خارجی رقابت می کنند

رییس انجمن عکاسان شهرستان تایباد گفت : آثار هنرمندان در قالب بیش از 150 اثر  و در سایز 70*50 در محل نگارخانه شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد برای عموم علاقه مندان به نمایش درخواهد آمد

وی خاطرنشان کرد : در این دوره از جشنواره بیش از 20 اثر از هنرمندان شهرستان تایباد در بخش آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده است . .

اویس چهاریاری گفت : شهرستان تایباد جزء محدود شهرستانهای است که توانسته میزبانی نمایشگاه آثار برگزیده دومین جشنواره بین المللی خیام در کنار مراکز استانهای بزرگ و دفاتر انجمن عکاسی فعال کشور را برعهده بگیرد که خوشبختانه نام تایباد و لوگوی انجمن عکاسان در پوستر و فراخوان جشنواره چاپ شده است.

رییس انجمن عکاسان تایباد گفت : این نمایشگاه از سوی انجمن عکاسان و با همکاری شورای شهر ، شهرداری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان برگزار خواهد شد

۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید