اخبار

استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان : زیارت امام رضا (ع) آرزوی دیرینه من بود

استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان : زیارت امام رضا (ع) آرزوی دیرینه من بود
استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان گفت : حضور در مشهد و زیارت امام رضا (ع) آرزوی دیرینه من و خانواده ام بود .
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،رامیز قلی اف استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان به دعوت معاونت هنری و سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی و انجن موسیقی مشهد در نشستی مشترک با اهالی موسیقی شهر مشهد در تالار عروسکی مجتمع امام رضا (ع) شرکت کرد.

 در ابتدای این نشست حمید طباطبایی معاون هنری اداره کل ارشاد خراسان رضوی گفت : همواره قصد داشته ایم تا از همه فرصت ها برای حضور اساتید بهره مند شویم و زمانی که از برنامه ریزی استاد برای سفر به مشهد آگاه شدیم ترتیبی دادیم تا جامعه هنری مشهد بیش از پیش با استاد رامیز آشنا شوند.

وی ادامه داد : رامیز قلی اف به موسیقی خراسان و مشهد علاقه مند است و ایشان در مواردی موسیقی ایرانی و آذربایجانی را با هم ترکیب کرده اند.

طباطبایی تصریح کرد: استاد قلی اف به هر کشوری که می روند مورد استقبال اهالی هنر قرار می گیرند و ایشان متناسب با موسیقی کشورهای مختلف قطعاتی را برای ملت های گوناگون می نوازند.

در ادامه این نشست رامیز قلی اف استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان گفت : حضور من در مشهد از نگاه من اتفاقی نیست چرا که آروزی دیرینه من و خانواده ام حضور در مشهد و زیارت امام رضا(ع)  بوده است.

وی با بیان اینکه من درایران میهمان نیستم بلکه درکنار دوستانم هستم ادامه داد :۲۲ سال قبل برای اولین بار به ایران آمدم و از همان لحظه ورود مورد لطف مردم این کشور واقع شدم آنقدر با من صمیمانه برخورد کردند که من دیگر این جا خودم را میهمان نمی دانم بلکه خودرا در جمع دوستان خود می پندارم .

وی با بیان اینکه با حضور در بیش از 70 کشوردنیا به نوازندگی پرداخته ام، ادامه داد : در همه کشورها مورد تشویق واقع شدم اما همواره بیشترین تاثیر را از ایران گرفته ام و این همیشه در ذهن من خواهد بود.

قلی اف سفرش به مشهد را سفری غیر رسمی دانست و اظهار کرد: در این سفر من تار به همراه ندارم  وتنها هدف بنده و همسرم از این سفر زیارت بوده است.

این استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان افزود: روابط بسیار خوبی بین ایران و آذربایجان وجود دارد معتقدم که می توانیم برای ارتباطات فرهنگی بیشتر از این رابطه خوب استفاده نماییم.

۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید