اخبار

گردهمایی مسوولین انجمن های هنرهای نمایشی خراسان رضوی در گناباد

گردهمایی مسوولین انجمن های هنرهای نمایشی خراسان رضوی در گناباد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت : هنر نمایش فقط یک سرگرمی نیست بلکه باید بتواند در خدمت ارزشهای انسانی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی قنبری در گردهمایی مسوولین انجمن های هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی در گناباد افزود: هنر نمایش باید در خدمت مسیر اهداف معطوف به تحولات اجتماعی باشد و دغدغه های مسایل اجتماعی و دینی را نشانه برود.

وی گفت : گناباد با داشتن 84 کانون هنری و حمایت مسوولین شهرستان از فعالیت های فرهنگی می تواند در عرصه هنر حرف برای گفتن داشته باشد.

وی افزود: گناباد با داشتن پیشینه درخشانی که در نمایش تعزیه خوانی دارد توانایی اینکه به قطب هنر نمایش در جنوب خراسان تبدیل شود را دارد.

فرماندار گناباد نیز در این جلسه گفت: تمدن و فرهنگ اسلامی امروز در مواجه با چالش های غرب واقع شده است.

محمدصفایی افزود: هنر نمایش باید وارد عرصه دغدغه های فرهنگی و دینی جامعه خودمان شود و خوشایند غرب را در تولید فیلم و تئاتر رها نماید.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت : هر سه ماه یک بار در شهرستانهای مختلف این جلسات هم اندیشی بر گزار می شود که این چهارمین جلسه هم اندیشی مسوولین انجمن های نمایش استان است.

علی روحی گفت: ما سعی می کنیم در گسترش هنر نمایش تمرکز زدایی را مورد نظر داشته باشیم.

وی افزود : بحث نمایش های عمومی در سطح شهرستانها و مشهد پیگیری می شود و همچنین مقوله آموزش جایگاه ارزنده ای در برنامه های انجمن نمایش استان دارد.

در این گردهمایی مسوولین انجمن های نمایش شهرستانهای تربت حیدریه ،خواف ،کاشمر ، فریمان ،نیشابور و بردسکن به طرح مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و همچنین جهت رونق این عرصه هنری پیشنهاداتی مطرح کردند.

اجرای رقص محلی و بازدید از موزه مردم شناسی از دیگر برنامه های این نشست بود.

۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید