اخبار

گشایش نمایشگاه زیورآلات «هنر برتر» در نیشابور

گشایش نمایشگاه زیورآلات «هنر برتر» در نیشابور
نمایشگاه زیورآلات«هنر برتر» آثار بانوی هنرمند نیشابوری « نرگس حسینی » در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور برگزار ‌شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید رضا آتشی مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: زیورآلات و جواهرات جزء یکی از قدیمی ترین هنرهای تزئینی با قدمتی هفت هزار ساله و از کهن ترین و قدیمی ترین مهدهای تمدن یعنی بین النهرین و مصر تا به امروز این هنر ادامه داشته و در هر دوره دچاره تحولات مختلفی شده است که منجر به پیدایش سبک های متنوعی شده که هر سبک ویژگی های بصری خاص خود را دارد و علاوه بر زیبایی و ظرافت منعکس کننده ویژگی های تاریخی و هنری هر دوره است.

وی اظهارداشت: نمایشگاه زیورآلات«هنربرتر» بر مبنای طرح های اصیل ایرانی ساخته شده که ازترکیب فلز اتی چون برنج ،نقره و... وسنگ های قیمتی ساخته شده است.

آتشی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه تعداد 350 اثر هنری در قالب گردن بند ، گوشواره ،دست بند ، تل ، سرویس کامل می باشد که از سنگ های عقیق ، مروارید ، یشم ، مرجان ، لاجورد ،ژاسپر ،امتیست و رز کوارتز و... در آن استفاده شده است.

مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور یاد آور شد: نرگس حسینی  بانوی  هنرمند نیشابوری دارای مدرک کاردانی تراش سنگهای قیمتی از دانشگاه صنعت ومعدن خراسان رضوی می باشد که  دومین نمایشگاه انفرادی این بانوی هنرمند با مرارت چند ماهه به سرانجام رسیده است .

وی به هدف از برپایی این نمایشگاه اشاره کرد وگفت: امید است برپایی این نمایشگاه  گامی در  آشنایی مردم فرهنگ وهنر دوست نیشابوری در خصوص آشنایی با سنگ های قیمتی و زیور آلات باشد.

 آتشی تصریح کرد: نخستین نمایشگاه زیور آلات«هنربرتر»  از 31 خرداد الی  5 تیر 93 از ساعت 9 تا صبح 12 و 16 تا 20 عصر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور پذیرای بازدید عموم علاقمندان خواهد بود.

۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید