اخبار

برنامه های اجرایی بخش بین الملل نهمین جشنواره امام رضا (ع) اعلام شد

برنامه های اجرایی بخش بین الملل نهمین جشنواره امام رضا (ع) اعلام شد
رییس شورای عالی بین الملل جشنواره امام رضا(ع) برنامه های اجرایی بخش بین الملل این جشنواره را اعلام کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , محمود واعظی شناسایی و اطلاع رسانی ظرفیت های حوزه بین الملل ،تدوین سیاست های جشنواره نهم ،برنامه ریزی موضوعی و مخاطب محور و تعیین نهادهای پشتیبان برای هر برنامه را از برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش بین الملل نهمین جشنواره امام رضا (ع) عنوان کرد.  
وی به مشارکت و هم افزایی طراحی و اجرای برنامه ها و توسعه جشنواره به تمامی رایزنی های فرهنگی و نمایندگی های خارج از کشور اشاره کرد و ادامه داد : تعیین سیاست های اجرایی بخش بین الملل ،تعیین برنامه های اصلی این بخش ،تعیین سهم نهادها ،هماهنگی ارسال اقلام و دریافت لیست میهمانان از اقدامات اجرایی صورت گرفته در بخش بین الملل جشنواره بوده است .
 واعظی در بخش دیگری از سخنانش گفت : استان های اصفهان با برپایی نمایشگاه های سنتی ،یزد با جشنواره و مسابقات خوشنویسی ،خوزستان با شب شعر عربی ،آذربایجان شرقی با نمایشگاه عکس ، لرستان با نماهنگ و اردبیل با مداحی بخش بین الملل جشنواره را همراهی خواهند کرد .
وی افزود : کرمان با سرود و گروه های موسیقی ،اصفهان و یزد با محیط هنری مجازی ،قزوین با تئاتر،فیلم کوتاه و بلند ،هرمزگان با تئاتر عروسکی ،آذربایجان غربی با شعر رضوی به زبان ترکی آذری و فارس با هنرهای تجسمی در کنار بخش بین الملل جشنواره حضور خواهند داشت .
رییس شورای عالی بین الملل جشنواره امام رضا (ع) از همکاری 48 رایزنی با بخش بین الملل جشنواره امام رضا (ع) خبر داد و افزود :کشورهای انگلستان ،ترکمنستان ،پاکستان ،قزاقستان ،روسیه ،سوریه ،افغانستان ،اندونزی ،اتریش ،آذربایجان و مالزی از جمله کشورهای برگزار کننده  جشنواره امام رضا (ع) هستند .
واعظی بر استفاده از ظرفیت نهادها و استان ها در برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های بخش بین الملل جشنواره تاکید کرد و یادآورشد : الزامی کردن برنامه جشنواره در سطح همه رایزنی های کشورهای حاضر در بخش بین الملل ،گردآوری برنامه های جدید و مشارکتی نهادها و ترجمه کتاب های برتر جشنواره توسط مرکز ساماندهی و نشر از جمله برنامه های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برگزاری بخش بین الملل جشنواره بوده است .
رییس شورای عالی بین الملل جشنواره امام رضا(ع) تعیین کشور هدف ،تعیین مخاطب بر اساس نظر کارشناسان و تشخیص نمایندگان فرهنگی در خارج از کشور ،بررسی مشخصه های فرهنگی و هویتی مخاطبان ،تعیین قالب اجرایی برنامه ها ،تعیین استان های پشتیبان در ایران برای اجرای برنامه های خارج از کشور ،شناسایی ظرفیت های موجود فرهنگی و هنری خارج از کشوربرای دعوت و حضور در جشنواره و بررسی امکانات موجود در کشورهای هدف را از فرایندهای اجرای برنامه در بخش بین الملل دانست .
محمود واعظی گفت :  کیفیت سنجی محتوای برنامه ها و اعلام راهکارهای ارتقای سطح علمی و اثرگذاری برنامه های جشنواره ،تعیین الویت های محتوایی برنامه های خارج از کشور ،معرفی تولیدات و آثار فاخر علمی برای عرضه در برنامه های خارج از کشور و معرفی اساتید و سخنرانان همایش و محافل از انتظارات بخش بین الملل جشنواره از اعضای هیات علمی این جشنواره است .
گفتنی است , نهمین جشنواره امام رضا (ع) در دهه کرامت در گستره ملی و بین المللی برگزار می شود .
۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید