اخبار

معاون فرهنگی وزیر ارشاد: رسانه نهاد ناظر قدرت است

معاون فرهنگی وزیر ارشاد: رسانه نهاد ناظر قدرت است
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه نهاد ناظر قدرت و حرکت‌های اجتماعی است.
به گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،  دکتر سیدعباس صالحی در آئین تودیع ومعارفه مدیر مسئول روزنامه خراسان در محل سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی عباس‌زادگان  سخن می‌گفت، در ادامه ابراز کرد: رسانه وقتی می‌تواند کارکرد مفید داشته باشد که درمیان مردم نفوذ قدرت داشته باشد به گونه‌ای که قدرتمندان و نابه‌هنجاران بدانند که چشم قدرتمندی در حال رصد آنان است.

وی ادامه داد: روزنامه خراسان به عنوان یک روزنامه قدیمی با 65 سال سابقه از جایگاه خاصی برخوردار است و این قدمت  زیاد توانسته ثابت کند که در این سرزمین موسساتی پایدار می‌مانند که زمینه‌دار باشند.

صالحی با بیان اینکه روزنامه خراسان امروز به نمایه‌ایی از هویت استان خراسان تبدیل شده است اظهار کرد: اگر تا دیروز خراسان را به دلیل محصولات طبیعی‌اش می‌شناختند امروز می‌توانیم ادعا کنیم که خراسان با روزنامه خراسان هم شناخته می‌شوند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خراسان صرفا به قدمتش مفتخر نیست بلکه گسترده مخاطب آن نیز این امکان را پدید آورده که خراسان به یک رسانه قابل توجه تبدیل شود.

عضو هیات امنای روزنامه خراسان عنوان کرد: در این سرزمین بسیاری با روزنامه‌ خراسان روزنامه‌نویس و روزنامه‌خوان شده‌اند و از این حیث روزنامه‌ای که توانسته تولید و مصرف فرهنگی کشور را افزایش دهد بسیار قابل توجه و تمجید است.

وی با بیان این مطلب که امروز حرف روزنامه خراسان بی‌خریدار نیست، خاطر نشان کرد: خودکفایی اقتصادی و روی پای خود ایستادند که با زحمات مدیران ارجمند این روزنامه اتفاق افتاده است امروز خراسان را به موسسه‌ای تبدیل کرده است که موج‌های بیرونی کمتر می‌توانند روی آن تاثیر بگذارند.

عضو هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: رویکرد فرا جناحی مزیت دیگری است که روزنامه خراسان داشته و دارد و تعهد به ارزش‌های فرهنگی و اعتدال و عقلانیت و توجه به منویات مقام معظم رهبری نیز از دیگر مزیت‌های عمده این روزنامه تاثیرگذار به شمار می‌رود.

صالحی اضافه کرد: دیگر مزیت عمده و وجه تمایز مهم روزنامه خراسان بهره‌مندی از تحریریه بسیار کارآمد و مجرب است که قلب و مغز این روزنامه به شمار می‌رود و موفق شده است که اعتماد اجتماعی را به سمت این روزنامه جلب کند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش 250درصدی قیمت این روزنامه افزود: بسیاری گمان می‌کنند که جامعه ما اولین چیزی را که از سبد کالای خود حذف می‌کند کالای فرهنگی است اما  ما در جریان افزایش قیمت روزنامه خراسان کاملا دیدیم که علارغم این افزایش قیمت مردم استقبال خود را از روزنامه را کم نکردند و تیراژ روزنامه پایین نیامد.

وی خاطر نشان کرد: حرکت‌های فرهنگی نیاز به مدیران پا به رکاب و تمام‌وقت دارد و از طریق مدیران کنترل از راه دور امکان‌پذیر نیست و به همین جهت یکی از موفقیت‌های عمده روزنامه خراسان بدون شک متوجه جناب آقای شجاعی مدیر مسئول سابق این روزنامه است که حقیقتا تلاش‌های زیادی را  انجام داده‌اند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد این باشیم که مجموعه خراسان توانسته است موفقیت‌هایی که تاکنون به دست آورده  ادامه دهد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید