اخبار

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی: دکتر توسی‌وند از افتخارات علمی کشور بود

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی: دکتر  توسی‌وند از افتخارات علمی کشور بود
مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دکتر محمد‌حسین توسی‌وند از افتخارات علمی کشور بود که همچون دیگر هموطنان خارج از این مرز و بوم‌، دلش با مفاخر ایران اسلامی گره خورده بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی که در مراسم تدفین دکتر توسی‌وند حضور داشت، ضمن تسلیت به اهالی فرهنگ و فرهنگ‌دوستان، گفت: دکتر محمد‌حسین توسی‌وند از افتخارات علمی کشور بود که همچون دیگر هم‌وطنان خارج از این مرز و بوم‌، دلش با مفاخر ایران اسلامی گره خورده بود.

وی افزود: فعالیت‌های ارزنده مرحوم توسی‌وند در حوزه شناسایی‌ و معرفی شخصیت حکیم ابوالقاسم فردوسی و منطقه تاریخی باستانی توس با وجود تخصص ایشان در حوزه طب و پزشکی بر کسی پوشیده نیست.

دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان که غم از دست دادن این ظرفیت ملی را غمی فراموش‌نشدنی دانست، یادآوری کرد: بنیاد فردوسی با محوریت این دوستدار شاهنامه تشکیل شد و فعالیت‌های ارزنده‌ای به‌خصوص در ایام گرامیداشت فردوسی به یادگار گذاشته است که بی‌تردید این بنیاد مرهون تلاش‌های این بزرگوار است.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای افرادی که بعد از دکتر راه این فرهیخته بزرگ در محور فردوسی‌شناسی و احیای میراث معنوی کشور را ادامه می‌دهند، آرزوی موفقیت کرد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید