اخبار

امام جمعه گناباد: پهن کردن سفره های رنگی به نام ائمه(ع) هیچ جایگاهی ندارد

امام جمعه گناباد: پهن کردن سفره های رنگی به نام ائمه(ع) هیچ جایگاهی ندارد
امام جمعه گناباد گفت: پهن کردن سفره های رنگی به نام ائمه (ع) جز اسراف و ریخت و پاش هیچ جایگاهی ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام حسن صادقی نسب در دومین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان گناباد در سال جاری افزود: در بعضی از مجالس زنانه که به نام اهل بیت(ع) بر گزار می گردد مشاهده می شود که گردانندگان این جلسات صاحبان مجلس را مجبور به پهن کردن سفره های رنگین و تجملاتی می کنند.

وی گفت: معمولا زنان مداح که سواد چندان و تحصیلات حوزوی ندارند در این جلسات، صاحبان مجالس را مجبور به پهن کرده سفره های رنگی با نام سفره حضرت ابوالفضل (ع)، سفره امام حسن(ع)، سفره حضرت رقیه (س) و دیگر ائمه می نمایند.

وی بیان کرد: روضه خوان های مجالس زنانه به این کار اکتفا نمی کنند و امر می کنند که علاوه بر سفره باید ظروف به کار رفته در مجلس نیز سبز باشد که با هیچ منطقی سازگار نیست لذا شایسته است که دستگاه های متولی از جمله حوزه علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی در این خصوص چاره اندیشی کنند.

امام جمعه گناباد با اشاره به در پیش بودن نیمه شعبان و ایام برات گفت:متاسفانه دراین ایام در مزار اموات ریخت و پاش هایی صورت می گیرد که با موازین و آموزه های دینی تناسبی ندارد.

حجت الاسلام صادقی افزود: نهادهایی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می توانند با برنامه ریزی دقیق نذورات مردم را به شیوه صحیحی به دست نیازمندان برسانند.

وی بیان کرد: بیشتر شیرینی ها و میوه های توزیع شده در مزار اموات به درستی مصرف نمی شود و از بین می رود و شایسته است خانواده های داغدیده به جای توزیع شیرینی و میوه در مزار امواتشان هزینه آن را در کارهای خیر به

مصرف برسانند تا صدقه ی جاریه ای برای شادی روح اموات باشد و خودشان نیز از ثواب آن بهره مند شوند.

در این مراسم همچنین از دو نفر از شخصیت های فرهنگی عضو شورای فرهنگ عمومی خانم خیاطی و آقای مروی مقدم تجلیل و از خدمات آنان قدردانی شد.

در این جلسه همچنین دکتر مجتبوی ریاست دانشگاه آزاد و عضو شورای فرهنگ عمومی آموزه های فرهنگی اقتصادی امام خمینی (ره) را تبیین نمود.

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید