اخبار

امام جمعه خواف: دین و دینداری را نباید محدود و محصور در مساجد کرد

امام جمعه خواف: دین و دینداری را نباید محدود و محصور در مساجد کرد
امام جمعه شهرستان خواف گفت: دشمن می خواهد فرهنگ غنی دین را از ما گرفته و فرهنگ غلط خود را به ما تحمیل کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،حجه الاسلام والمسلمین رمضان پور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خواف، با یادآوری نامگذاری سال 93 توسط مقام معظم رهبری به عنوان  سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی افزود: باید دین را باور کنیم و ارزش های دینی را پاس بداریم و اهل عمل باشیم نه اهل شعار.

وی با اشاره به معضلات فرهنگی واجتماعی، خلاء ها و ناهنجاری های موجود را محصول بی تقوایی ودوری ازخدا ذکر کرد وافزود: اگر طلاق زیاد است  اگر اختلاف وجود دارد اگر ظلم و فساد است اگر بی عدالتی، غیبت و تهمت زدن وجود دارد، نتیجه اش ضعف تقوا و ایمان است.

وی با بیان اینکه دین و دینداری را نباید محدود و محصور در مساجد کرد افزود: متاسفانه امروز دینداری در مساجد خلاصه شده  و در بیرون از مسجد کمتر رنگ و بویی از دینداری دیده می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های جمعیت و خانواده از سوی مقام معظم رهبری، این سیاست های کلی را نیاز جامعه امروز ذکر کرد و افزود: اگر بناست برای پیگیری آن کارگروهی تخصصی و ویژه تشکیل شود باید سه موضوع تشکیل خانواده، تحکیم خانواده و تعالی خانواده را مد نظر قرار داده و در این راستا تلاش کنند که این خود یک کار اساسی فرهنگی با عزم ملی و مدیریت جهادی است.

فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی خواف هم با بیان این که امروز دنیا یک دهکده جهانی است و یک شهروند خوافی هم تحت تاثیر تغییر و تحولات دنیا هست افزود: اگر مشکل فرهنگی در کشور ممکن است وجود داشته باشد به لحاظ این است که باورها دچار مشکل شده و باید باورها و نگرش ها عوض شوند.

دکتر پهلوان نژاد جایگاه و نقش خواص، نخبگان ، سیستم های دولتی و افراد تاثیرگذار را در تغییر نگرش ها و تغییر باور و نگاهها مهم دانست و افزود: باید وضعیت موجود شهرستان را با دیگر شهرستانها و استان مقایسه کنیم تا بفهمیم چه وضعیتی داریم.

درابتدای این جلسه فلاح دبیر شورای فرهنگ عمومی با گرامی داشت اعیاد ماه رجب و سالروز حماسه فتح خرمشهر و قرائت دستورکار جلسه، به دوران دفاع مقدس و فرهنگی که بر جامعه حاکم بود اشاره کرد و افزود: فرهنگ ارزشی که آن زمان در جامعه حاکم بود باعث شد تا رزمندگان با توکل برخدا در برابردشمنان تا دندان مسلح پیروز شوند و امروز هم اگر می خواهیم معضلات فرهنگی را کاهش دهیم و در برابر جنگ نرم دشمنان پیروز شویم باید آن فرهنگ ارزشی  و گفتمان را مدیریت و در جامعه پیاده کنیم.

در این جلسه خالقی کارشناس خانواده و وکیل پایه یک دادگستری به عنوان میهمان ویژه جلسه درخصوص معضلات فرهنگی اجتماعی آسیب ها و راهکارها مطالبی ارائه داد و اعضا هم نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

در پایان برحضور پر شور آحاد مردم در جشن عید مبعث و مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) که در مساجد اهل تشیع و تسنن برگزار می گردد تاکید شد.
۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید