اخبار

استاندار خراسان رضوی: مسوولان اجرایی استان مکلفند با رسانه ها ارتباط موثرتری داشته باشند

استاندار خراسان رضوی گفت: مسوولان موظفند با رسانه ها ارتباط داشته و پاسخگوی سووالات خبرنگاران باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , محمود صلاحی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع خبرنگاران افزود: سفارش من به مسوولان این است که با مطبوعات و روزنامه ها تعامل داشته باشند و از نظر اینجانب عدم تعامل با خبرنگاران و رسانه ها نقطه ضعف برای آن دستگاه اجرایی محسوب می شود.
صلاحی با بیان اینکه خبرنگار حلقه اتصال مردم و مسوولان است، افزود: خبرنگاران رابط و حلقه رساندن مشکلات و مسائل به مسوولان هستند اما بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری نشریات نیز باید نکات مثبت را نیز انعکاس دهند و فقط بدنبال انتقاد و موضوعات منفی نباشند.
وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به نقش روابط عمومی ها در ارتباط با رسانه ها ، گفت: روابط عمومی ها می توانند در انعکاس اخبار و اطلاعات سازمان تاثیرگار باشند و آنها را در اختیار رسانه ها قرار دهند.
وی تصریح کرد: انعکاس اخبار و اطلاعات از سوی روابط عمومی ها از طریق سایت های سازمانی یکی از فعالیت های مثبت در راستای ارتباط با رسانه هاست اما این موضوع به تنهایی برای اطلاع رسانی کافی نیست و باید زمینه انعکاس اطلاعات از طریق خبرنگاران به طور مستقیم فراهم شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: برداشت روابط عمومی ها در انعکاس یک خبر با نگرش یک خبرنگار متفاوت است .
وی با بیان اینکه اینجانب شخصا اخبار درج شده در روزنامه ها و خبرگزاری ها را پیگیری می کنم، افزود: انعکاس و انتقال مسائل و معضلات مردم از طریق رسانه ها نقش مهمی در رفع این مشکلات دارد و به مسوولان نیز توصیه می کنم که مطبوعات را مطالعه کنند.
در این جلسه از خانم 'سوسن شریف زاده' خبرنگاری که بر اثر تصادف قطع نخاع شده است و همچنین خبرنگاری ساکن در شهر تربت حیدریه که در بستر بیماری است دلجویی و تجلیل شد.
استاندار خراسان رضوی همچنین نسبت به ارائه تسهیلات بانکی به خبرنگاران و همچنین تخصیص فوری 150 میلیون ریال بابت خانه مطبوعات استان قول مساعد داد.
سید جواد جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، در این مراسم از صدور 14 مجوز نشر مطبوعات طی 4 ماه اول امسال خبر داد، و افزود: با صدور این مجوز ها تعداد نشریات استان به 187 نشریه می رسد که خراسان رضوی در حوزه انتشار برترین استان کشور می باشد.
وی درخصوص اقدامات رفاهی برای جامعه خبرنگاران اعم از وام 30 میلیون تومانی، هدیه ریاست جمهوری برای روز خبرنگار و صندوق حمایت از هنرمندان و خبرنگاران نیز توضیحاتی ارائه کرد.
جعفری گفت: تاکنون در استان 150 نفر از خبرنگاران به صندوق حمایت از هنرمندان مراجعه کرده و 80 نفر موفق به اخذ بیمه شده اند.
در این جلسه چند نفر از خبرنگاران استان خراسان رضوی به نمایندگی از رسانه هایی که در آنجا مشغول فعالیت هستند ، مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند.
با حضور استاندار و معاونان ایشان و همچنین نمایندگان مجلس از مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی که موفق به کسب رتبه های برتر عناوین ' ترویج فرهنگ ایثار و شهادت' ، 'بیداری اسلامی' ، 'فرهنگ منور رضوی' و 'جهاد اقتصادی' شده اند با اهدای لوح تقدیر و همچنین پرداخت هزینه سفر به عتبات عالیات تجلیل شد.
روزنامه های خراسان، قدس، شهرآرا، ندای بردسکن، اقتصاد آسیا، دوهفته نامه آوای رود، دو هفته نامه سرو کاشمر، هفته نامه پیام قوچان، هفته نامه حرم، ماهنامه زائر و هفته نامه آوای کاشمر موفق به کسب مقام های برتر این عناوین شدند.
همچنین در این جلسه در بخش ویژه از 'احمد خدادادی' رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی به خاطر انعکاس مطلوب فعالیت ها و اخبار استان با لوح تقدیر و تقبل هزینه سفر به عتبات عالیات تجلیل شد.
همچنین 'علی میررضوی ' مسوول خبرگزاری فارس نیز در انعکاس اخبار مورد تجلیل قرار گرفت.
این مراسم به همت استانداری ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات موسس خانه مطبوعات خراسان رضوی برگزارشد و شمار زیادی از خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه در آن شرکت داشتند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید