اخبار

برگزاری همایش حکیم سخن در خلیل آباد

برگزاری همایش حکیم سخن در خلیل آباد
همایش حکیم سخن در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد در مجتمع ثامن الحجج(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،این همایش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلیل آباد وبا همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با حضور اساتید، دانشجویان، محققان و ادب دوستان شهرستان های خلیل آباد، بردسکن، کاشمر، تربت حیدریه و مه ولات در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد برگزار شد.

در این همایش که با حضور فرماندار ومسوولین شهرستان همراه بود ، استاد خاتمی پور از اساتید دانشگاه پیام نور در سخنانی ابعاد گوناگون شاهنامه فردوسی را تشریح و از آن به عنوان زبان فهیم پارسی نام برده که می بایست در استفاده از آن دقت ومراقبت خاصی اعمال نمود.

 وی همچنین در مورد حکیم عمر خیام نیز مطالب و سخنانی ایراد و او را یکی دیگر از نوابغ ادب و شعر پارسی یاد وهمگان را به مطالعه رباعیات و آثاروی توصیه کرد.

در ادامه موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی سنتی بیداد اجرا و مورد استقبال مدعوین قرار گرفت.

در این همایش همچنین شاعران شرکت کننده به قرائت سروده های خود در خصوص جایگاه فردوسی و خیام  پرداختند .

 در پایان از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، هدایایی به رسم یادبود ، به استاد خاتمی پور و چند  تن دیگر از میهمانان همایش تقدیم شد .

لازم به ذکر است، نمایشگاه کتاب  ادب پارسی و نیز نمایشگاه ادب فارسی در آیینه طبیعت  نیز، در سالن جنبی همایش مورد بازدید مدعووین قرار گرفت.

۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید