اخبار

شب شعر خیام درفضای مجازی‬ جهانی شد

شب شعر خیام درفضای مجازی‬ جهانی شد
برای نخستین بار همزمان با سالروزملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری، پخش زنده مراسم شب شعرخیام از طریق اینترنت جهانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، خلیل اله عراقی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور با اعلام این خبر اظهارکرد:شعر هنری سراسر لطافت بر بال جدیدترین تکنولوژی علمی روز، در قالب ارتباط زنده ی تصویری و برای نخستین بار با اهتمام مدیریت سایت روزنه« پورتال جامع اطلاع رسانی نیشابور» همزمان با سالروزملی بزرگداشت حکیم عمر خیام تیشابوری، از طریق اینترنت جهانی شد.

وی گفت: این ویژه مراسم با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور،  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، ستاد بزارگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری، انجمنهای فرهنگی وادبی ومرکز خدمات کنفرانس مجازی "اسکای روم" برای نخستین بار اجرا گردید .

عراقی افزود: اجرای موفقیت آمیزچهار شب شعر زنده در سطح شهرستان توسط شاعران برجسته نیشابوری، آغازی شد بر تحولی در گسترش هنر بی بدیل ایرانی فراتر از مرزهای ملی که امسال صورت پذیرفت و خوشحالیم که خیام نیشابوری بهانه ای شد تا بار دیگر نیشابوریان به عالمیان ثابت کنند که خاک نیشابور را نازم که از هر خشت آن  / شاعری خیزد توانا یا هنرمندی به نام.

وی خاطرنشان کرد:علاقه مندان به خیام نیشابوری ،اساتید،دوستداران شعر و ادب و فرهیختگان در داخل و خارج از کشور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی روزنه به آدرسwww.rovzane.com فایل صوتی آن را مورد بهره برداری قرار دهند.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور در خصوص نحوه استفاده از این برنامه بصورت زنده  در آینده خاطرنشان کرد: علاقمندان ابتدا باید نرم افزار "skyroom" را با حجم 11 مگابایت که بصورت فشرده (rar) در همین سایت بارگزاری شده، دانلود و و نصب نمایند.

۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید