اخبار

افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت در کاشمر

همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه قرآن و عترت در کاشمر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی , جواد روشندل رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه موجب ایجاد شور و حرارت قرآنی در این ماه پر فضیلت در سطح شهر می‌شود، گفت: این نمایشگاه تا 25 ماه مبارک رمضان در محل نگارخانه ارشاد دایر است.

وی شناسایی، معرفی و نمایش آخرین دستاوردهای قرآنی در حوزه‌های فرهنگی، هنری و علمی، زمینه‌سازی مناسب برای آشنایی اقشار و گروه‌های مختلف با فعالیت‌های قرآنی، کمک به ارتقای کمی و کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی، ایجاد فضای معنوی جهت برقراری انس و الفت با قرآن کریم، رونق بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی هنری و قرآنی و . . . را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست.

وی افزود: این نمایشگاه در 11 بخش نشر مکتوب ، حوزوی و دانشگاهی ، محصولات فرهنگی و هنری ، بانوان و خانواده ، قرآن ، فرهنگ ، عفاف و حجاب ، مشاوره و رفع شبهات دینی با محوریت قرآن ، ادارات ، سازمان‌ها و نهادهای عمومی ، نشر الکترونیک و فن‌آوری اطلاعات ، صنایع دستی با موضوعات قرآنی ، کودک و نوجوان ، هنرهای تجسمی ما موضوعات قرآن و مؤسسات و تشکل‌های مردمی برگزار شده است.

گفتنی است مراسم اختتامیه این نمایشگاه در 25 رمضان در محل بقعه متبرکه امامزاده سیدحمزه برگزار می‌شود.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید