اخبار

اولویت های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بردسکن در سال 93

اولویت های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بردسکن در سال 93
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بردسکن گفت: جشنواره های فرهنگی و هنری در بردسکن گسترش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حسن مدرس‌ مقدم  بسط و گسترش جشنواره های فرهنگی هنری را از برنامه های این اداره برشمرد و افزود:  امسال با هدف جذب استعدادهای جوان و رشد توانمندی‌های موجود بسط و گسترش جشنواره‌های فرهنگی هنری را در دستور کار خود قرار دارد که اولین جشنواره  بهاره کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد  با شرکت  60 کانون در بیش از 14 رشته در 27 فروردین ماه برگزار می‌شود.

وی ایجاد کارگاه تولید عروسک با پیوست فرهنگی از دیگر حرکتهای فرهنگی بیان کرد و افزود: در هفته آینده از عروسک‌های تولید شده رونمایی می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بردسکن به  افزایش موسسات فرهنگی هنری و قرآنی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: موسسات فرهنگی بازوان توانمند کار فرهنگی هستند و تسریع در صدور مجوز این نهادها تنها کاری می باشد که فعالان فرهنگی از ما انتظار دارند.

مدرس همچنین به انعقاد تفاهم نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درراستای تبیین و سیاست‌ گذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: این مهم با رویکرد فرهنگی به توسعه صنعت گردشگری شهرستان است که درایام تعطیلات نوروزی با معرفی جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی با تولید 7 هزار پوستر و کتابچه آغاز شد.

وی احیاء و توسعه فضاهای فرهنگی را مورد نیاز شهرستان ذکر کرد و گفت: این مهم با همدلی و همراهی تمامی دستگاهها امکان پذیر است.

وی اظهارداشت: بهترین فضاهای در معرض دید عموم  در شهر بردسکن در اختیار سازمان ها و نهادهای دولتی است که کاربری فرهنگی ندارد.

مدرس به تفاهم نامه این اداره با نهاد کتابخانه های عمومی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه اشاره کرد و گفت: یکی از ایده‌های این اداره اجرای طرح «آخرین کتابی که من خوانده‌ام» بود که توانستیم آن را از اواخر سال گذشته  در شهرستان اجرا  کنیم و این طرح نیز در سال جاری همچنان ادامه خواهد داشت و در توسعه کتابخانه‌های روستایی نیز با کمک خیران مشارکت خواهیم کرد.

وی برگزاری جشنواره فیلم 100 ثانیه ای، جشنواره تئاتر عروسکی و برپایی نمایشگاه‌های متعدد هنری را از دیگر برنامه‌های این اداره در حوزه فرهنگی اعلام کرد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید