اخبار

تاکنون 300 اثر به کنگره شعر از توس تا نیشابور رسیده است

تاکنون 300 اثر به کنگره شعر از توس تا نیشابور رسیده است
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کنگره ملی از توس تا نیشابور روزهای 26 و 27 اردیبهشت ماه امسال در توس و نیشابور با حضور شاعران و فرهیختگان ادبی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حسین مسگرانی با بیان اینکه مراسم شعر‌خوانی در نیشابور به طور مفصل برگزار می‌شود تصریح کرد: در روز اختتامیه کنگره از شاعران برگزیده این جشنواره تقدیر و سپاس به عمل می‌آید و در بخش جنبی این جشنواره با نام بوی باران نیز به موضوع باران و برکات آن برای استان خراسان توجه می‌شود.

وی با تأکید بر این که کنگره ملی شعر از توس تا نیشابور برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی و موسسه فرهنگی خانه شاعران خراسان این مراسم برگزار می‌شود.

مسگرانی عنوان کرد: دبیرخانه کنگره که در مجتمع امام رضا (ع) مستقر است تاکنون بیش از 300 اثر را از ابتدای فراخوان دریافت کرده است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به این دبیرخانه در پارک ملت مشهد مقدس ارسال کنند.

حسین مسگرانی اظهار کرد: در سه ماهه اول سال در فصل بهار در تلاشیم تا همایش اصحاب فرهنگ و رسانه را در خراسان رضوی با هدف پیگیری شعار و تبیین نام گذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ برگزار کنیم.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری با مضمون و موضوع توجه و عنایت به نام سال که اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است همایشی با حضور اصحاب فرهنگ استان برگزار می‌شود که در آن مولفه‌های ارتقای فرهنگ نیز بررسی می‌شود.

مسگرانی از مشارکت 8 انجمن در همایش اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و بیان کرد: انجمن‌هایی مانند انجمن‌های شعر، داستان، عکاسی، سینمای جوان، موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، خوشنویسی و همچنین مسئولان کانون هنرمندان و روسای ادارات ارشاد استان و برخی از فعالان و پیش‌کسوتان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت این همایش تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا در این همایش کمیته‌های مختلفی را فعال سازیم که نتیجه آن فعالیت 9 کمیته برای ترسیم خط و مشی فرهنگی سال 93 است .

مسگرانی با اشاره به این که در تلاشیم تا در برگزاری این همایش حضور معاونین فرهنگی هنری وزیر ارشاد و  استاندار خراسان رضوی را داشته باشیم افزود: بر آنیم تا پس از نقد و بررسی و ارائه طرحهای جامعه فرهنگی استان، برنامه های پیشنهادی را در قالب سندی فرهنگی تقدیم استاندار محترم ارائه دهیم.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید