اخبار

استاندار خراسان رضوی: مفاخر استان خراسان رضوی بسیار غنی هستند

استاندار خراسان رضوی: مفاخر استان خراسان رضوی بسیار غنی هستند
استاندار خراسان رضوی گفت: ادبیات سرمایه ملی یک ملت و کشور است ، مفاخر این استان پل ارتباطی بین ما و دنیا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: مفاخر استان خراسان رضوی بسیار غنی است باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی با بیان این که امسال سال فرهنگ است بیان داشت: البته انقلاب ما انقلاب فرهنگی است، اگر فرهنگ را از انقلاب جدا کنیم مغز را جدا کرده ایم.

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: باید بین نخبگان استان و جوانان تعامل ایجاد کنیم، مهمترین عاملی که می تواند ظرفیتهای استان را بالفعل در بیاورد مدیریت است. باید از ظرفیت مردم خوب استفاده شود.

وی با بیان این که در حوزه فرهنگ نباید بگذاریم سلیقه ها غالب شود بیان داشت: نسل جوان تنوع طلب است باید ارزشها به روز و با نوع آوری جدید به نسل جوان ارائه شود.

رشیدیان بیان داشت: موسیقی، آواز و صوت از هنرهای ماندگار است ما در خراسان رضوی استعدادهای خوبی در این حوزه داریم باید از این استعدادها حمایت کنیم.

وی با بیان این که مهمترین تهاجمات در کشور تهاجم فرهنگی است افزود: حضور مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در مشهد بزرگترین سرمایه ماست ما باید در ترویج فرهنگ رضوی از همه امکانات و استعدادها استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر مخاطب شناسی گفت: باید از دین و فرهنگ پاسداری کنیم .

در این دیدار سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گزارشی از اصلی ترین قابلیت های حوزه فرهنگ و هنر استان ارائه داد و گفت: وجود بارگاه منور رضوی، برخورداری از پشتوانه معنوی، فرهنگی و تاریخی بسیار غنی، همجواری با کشورهای حوزه زبان و ادب فارسی و برخورداری از مشاهیر و مفاخر بزرگ کشور، سابقه غنی فعالیتهای قرآنی، وجود 5160 مرکز فرهنگی و هنری و ... از قابلیت های فرهنگی و هنری خراسان رضوی است.

وی برگزاری 12 جشنواره فرهنگی و هنری، چهارده دوره نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران، هشت دوره نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت، یازده دوره جشنواره فیلم فجر، سه دوره  جشنواره کوثر، برگزاری بیش از 97 جشنواره، 523 نمایشگاه، 497 نشست، 166 همایش و بزرگداشت فرهنگی، هنری و قرآنی، شعر استانی و شهرستانی و دهها فعالیت فرهنگی و هنری دیگر در سال 92 ، حمایت از ساخت 24 سرود ویژه شهرستانهای خراسان رضوی و ... از مهمترین فعالیتهای این اداره کل دانست.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید