اخبار

شهید صیادشیرازی، باید به عنوان الگوی اخلاق اسلامی به جامعه معرفی شود

شهید صیادشیرازی، باید به عنوان الگوی اخلاق اسلامی به جامعه معرفی شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی را می‌توان الگویی برای اخلاق اسلامی معرفی کرد، گفت: شهید صیاد شیرازی سرباز ولایت بود و بیش از آنکه بخواهد اسلام را با زبان معرفی کند با اخلاق خویش معرفی می‌کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، یوسف امینی گفت: شهید علی صیاد شیرازی در مکتب رهبری رشد پیدا کرده والگویی از اخلاق اسلامی است که می‌توان با افتخار از وی یاد کرد.

وی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی می‌تواند نمونه اخلاق اسلامی معرفی شود، افزود: ایشان سرباز ولایت بود و بیش از آنکه بخواهد اسلام را با زبان معرفی کند، با اخلاق خویش معرفی می‌کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد اظهار کرد: شهید صیاد‌شیرازی آماده حضور در میدان جنگ بود زیرا رسالت و آرمانی فراتر از آرمان فردی داشت.

امینی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی پس از پایان دوران هشت سال دفاع مقدس به معرفی اهداف شهدا پرداخت، ابراز کرد: تشکیل بنیادی در ستاد کل نیروهای مسلح برای انتقال اهداف شهدا به نسل جوان از مهم‌ترین فعالیتهای شهید صیاد شیرازی پس از دوران جنگ به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی مباحث اخلاقی را در کنار مباحث نظامی ضروری می‌دانست و خود در دوران آموزشی سربازان به تدریس این مباحث و انتقال پیام شهدا می‌پرداخت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، دلیل اصلی توطئه منافقان برای به شهادت رساندن شهید صیاد شیرازی را فعالیت‌های متداوم وی برای نشر اسلام برشمرد و بیان کرد: طرح‌ریزی و حضور در عملیات مرصاد سال 1367 که به پیروزی جمهوری اسلامی ایران و شکست بعثی‌ها منجر شد، دشمنان را مصمم به شهادت رساندن صیاد شیرازی کرد.

امینی، شهادت را افتخاری برای سپهبد صیاد شیرازی خواند و خاطر نشان کرد: از آنجا که خدا وعده کرده است که هر کس عمل مخلصانه انجام دهد نام او را بلند آوازه خواهد کرد از همین رو شهادت صیاد شیرازی نیز اجر اخلاص عمل وی بود که نام و یاد و آرمانش بعد از شهادت وی ترویج شد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید