اخبار

تشکیل کارگروه مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس

تشکیل کارگروه مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب در این نهاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، یوسف امینی معاون مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که مقام معظم رهبری باری دیگر بر اهمیت فرهنگ تأکید داشتند به گونه‌ای که سال 93 را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری کردند.

امینی تأکید بر فرهنگ در فرمایشان مقام معظم رهبری را فرصتی مغتنم برای فعالان این عرصه دانست و عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد باید در کنار سایر نهادها و مجموعه‌های فرهنگی توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ در سال جدید داشته باشند.

وی افزود: از همان روز نام گذاری ما نیز نگاهمان به سمتی را رفت تا در راستای تحقق اهدافی که مورد نظر مقام معظم رهبری است گام برداریم و در این مسیر از رهنمودهای ایشان استفاده کنیم به همین منظور از نخستین روزهای سال تا کنون جلساتی را برگزار کرده‌ایم که در آنها مسائل عمده مربوط به حوزه فرهنگ را به بحث و بررسی گذاشته‌ایم.

امینی با بیان اینکه مقام معظم رهبر ی فرهنگ را مانند هوایی می‌دانند که می‌تواند تأثیرپذیر و تأثیرگذار باشد تصریح کرد: در جلساتی که از آغاز سال جدید در اداره ارشاد مشهد برگزار شده است کمیته و کارگروهی تشکیل داده‌ایم تا برنامه‌های سال 93 را در راستای بیانات و رهنمودهای مقام معظم روهبری تدوین کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد مشهد مقدس را شامل دو دسته برنامه‌های درون و بیرون سازمانی دانست و گفت: ایستادگی و پافشاری بر اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی، درون‌زا بودن فعالیت‌ها و مردمی بودن این فعالیت‌ها از جمله مواردی است که باید در تنظیم برنامه‌های فرهنگی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امینی با تأکید بر اهمیت اقتصاد و فرهنگ در کنار یکدیگر تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به لزوم همزمان بودن کار فرهنگی و اقتصادی تأکید داشتند و با توجه به شاخصه‌های اقتئصاد مقاومتی بسیارذ مهم است که ما نیز در راستای اقتصاد مقاومتی به فرهنگ سازی در این زمینه بپردازیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس اظهار کرد: شاید در نگاه نخست به نظر رسد که حوزه اقتصاد و فرهنگ از یکدیگر متمایز هستند اما وقتی با دقت بیشتری به مسائل حوزه اقتصاد و فرهنگ نظر می‌اندازیم متوجه می‌شویم که این دو مقوله ارتباطات تنگاتنگی با یکدیگر دارند و همان گونه که مئقام معظم رهبری مورد تأکید قرار دادند باید توجهی همزمان به این دو مقوله داشت.

امینی بیان کرد: در تلاشیم تا با توجه به سالی که با عنوان فرهنگی و اهمیت توجه به فرهنگ نام گذاری شده است از حضور نخبگان فرهنگی در حوزه‌های مختلف نهایت استفاده را انجام دهیم.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید