اخبار

گردهمایی هنرمندان بسیجی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد

گردهمایی هنرمندان بسیجی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد
گردهمایی هنرمندان بسیجی خراسان رضوی با محوریت بزرگداشت شهید آوینی به مناسبت روز بسیج هنرمندان و هنر انقلاب اسلامی، 20 فروردین‌ماه در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این گردهمایی حجت‌الاسلام اسد اسداللهی، سرمربی طرح صالحین سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی، شهید آوینی را الگوی همه هنرمندان دانست و عنوان کرد: عصری که در آن زندگی می‌کنیم، عصر آخرالزمان است زیرا جنگ بر سر ایدئولوژیک‌هاست یعنی جنگ بین سپاه الله و سپاه شیطان است.

وی با اشاره به این سخن امام که فرمودند: «آمریکا شیطان بزرگ است»، بیان کرد: در این عصر که عده‌ای ولایت شیطان و عده‌ای ولایت الله را پذیرفته‌اند، باید مراقب بود که در کدام سپاه فعالیت می‌کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر دشمن می‌توانست با جنگ سخت بر ما غلبه کند، حتما این کار را انجام می‌داد، اظهار کرد: امروز دشمن یقین دارد که نمی‌تواند با جنگ سخت به میدان بیاید، برای همین از طریق جنگ نرم، ضربه به پیکر جامعه ما وارد می‌کند.

حجت‌الاسلام اسداللهی تصریح کرد: امروز باید جهاد اکبر داشته باشیم و در جنگ فرهنگی که دشمن با تمام قوا خودش را برای ضربه زدن به عرصه‌های اقتصاد و فرهنگ مجهز کرده است، پیروز میدان باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با توجه به لزوم جهاد فرهنگی، شعار امسال را اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی انتخاب کرده‌اند، ابراز کرد: عزم ملی این است که تک تک ما مسئول هستیم با تلاش در عرصه اقتصاد و در عرصه فرهنگ، به اندازه خودمان ایفای نقش کنیم.

سرمربی طرح صالحین سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی عنوان کرد: مسئولان ما چه در صداوسیما و چه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بدانند اینکه رهبر معظم انقلاب تاکنون چفیه به گردن دارند، نشان دهنده این است که ما هنوز در حال جنگ هستیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ما در صحنه‌های مختلف جامعه فعالیت می‌کنند به گونه‌ای که انواع فرقه‌های انحرافی و فسادها از طرف غرب در جامعه تبلیغ و ترویج می‌شود، بیان کرد: بدون مدیرت جهادی، عزم ملی و تلاش مسئولان نمی‌توان راه حلی برای رفع این مشکل به دست آورد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زمانی مدیریت جهادی و عزم ملی تحقق پیدا می‌کند که ایمان در دل ما جای بگیرد، تصریح کرد: مدیریت جهادی بدون ایمان راسخ امکان‌پذیر نیست و در این میان هنر، نقش تأثیرگذاری دارد زیرا در این عرصه قرآن یک نوع هنر محسوب می‌شود، هنرمندانه سخن می‌گوید و داستان‌های بسیار زیبا و آموزنده‌ای دارد.

وی ه با اشاره به اینکه ما در زمان جنگ با 44 کشور در جنگ بودیم، اظهار کرد: ما در جنگ هشت ساله علیه ایران از 18 کشور اسیر داشتیم این در حالی بود که دشمنان حتی واردات سیم خاردار را برای ما تحریم کردند اما ایمان بسیجیان و مردم ما نتیجه داد به طوری که حتی یک وجب از خاک کشور خودمان را به دشمن ندادیم.

در این مراسم محمد جهان‌پا، مسئول کانون بسیج هنرمندان شهید اصغرزاده مشهد نیز با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در زمینه برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی، بزرگ‌ترین حرکت تئاتر تقاطعی در سطح شهر مشهد، طرح فرستادگان رضا(ع) و برگزاری جلسات مختلف در حلقه صالحین طی سال گذشته، تصریح کرد: امیدواریم در سال 93 نیز با مساعدت فرهیختگان و هنرمندان بسیجی در عرصه هنر اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

یادآور می‌شود، در این مراسم از مادر شهیدان بسیجی هنرمند ابراهیم اصغرزاده و مهدی منصوب به نیابت از 300 شهید هنرمند بسیجی خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید