اخبار

نماینده مردم نیشابور در مجلس:عطار نیشابوری عارف کامل، شاعر درست گفتار و اندیشمند ژرف نگرتاریخ است

نماینده مردم نیشابور در مجلس:عطار نیشابوری عارف کامل، شاعر درست گفتار و اندیشمند ژرف نگرتاریخ است
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری عارف کامل، شاعر درست گفتار و اندیشمند ژرف نگری است که اوج اندیشه ، معرفت ناب ایرانی و اسلامی را در قالب آثار نغز و پرمغز خویش فراروی مشتاقان و شیفتگان معارف الهی و انسانی قرار د اده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،دکتر علی مروی نماینده مردم نیشابور در مجلس  شورای اسلامی با اعلام این مطلب اظهار کرد: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری عارف کامل، شاعر درست گفتار و اندیشمند ژرف نگری است که اوج اندیشه ، معرفت ناب ایرانی و اسلامی را در قالب آثار نغز و پرمغز خویش فراروی مشتاقان و شیفتگان معارف الهی و انسانی قرار د اده است.مردی که سخنش را « تازیانه های اهل سلوک » خوانده اند و مردی که سخنش «منطق الطیر » ،طیران روح انسانی وهشدارهایش «تذکره الاولیاء»دل های رحمانی است.

وی گفت: شهرتاریخی نیشابور «ابرشهر » با سهم عمده در تاریخ ایران ، بعنوان یکی از شهرهای اصلی ایران و جهان در دوران اسلامی از موقعیت فرهنگی وعلمی ویژه ای برخوردار بوده است ، این سرزمین که تاریخ آن به سپیده دم تمدن مشرق زمین پیوند می خورد عجایب و شگفتی های زیادی را در خود جای داده است و این شهر فیروزه فام ، جایگاه مردان وزنان والایی است که با آثار و افکار علمی و روحانی  خویش از فرش زمین تا عرش برین قد کشیده اند .

مروی  خاطرنشان کرد:بی گمان ، بزرگداشت شخصیت های بی نظیر این مرز و بوم چون  عطار  ، خیام ،فضل بن شاذان و... می تواند یکی از وقایع فرهنگی ادبی با ارزش زمانه محسوب شود .

نایب رییس کمیسیون انرژی خانه ملت  یادآورشد:ویژه گی های منطقه نیشابور ، بستری را فراهم آورد تا نیشابوریان در حوزه های علم وفن آوری و صنعت نیز به بهترین نحو ،طی هزاره های متمادی نقش اساسی داشته  وبه خلق آثار کم نظیر در جهان اسلامی وایرانی در این حوزه نائل آیند.

دکتر علی مروی تصریح کرد: ماامیدواریم در سال 93 که به تدبیر مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است بتوانیم با مشارکت همه مردم فرهنگ دوست نیشابور در جهت تحقق خواست ایشان سیاست های اقتصاد ی وفرهنگی را درفرهنگ شهر فیروزه ای  شهرستان نیشابور به منصه ظهور برسانیم .

۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید