اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر در خواف

برگزاری نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر در خواف
نشست هم اندیشی مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر عضو کانون بسیج هنرمندان شهرستان خواف با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در ابتدای این جلسه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مدیرکانون بسیج هنرمندان خواف با گرامی داشت یاد و خاطره هنرمند متعهد بسیجی شهید آوینی به معرفی انجمن های فرهنگی وهنری و فعالیت های صورت گرفته در سال گذشته پرداخت و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در تعیین سال 93 به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی  و مدیریت جهادی گفت: اهمیت و جایگاه فرهنگ به فرموده حضرت آقا مهم تر از اقتصاد است و این وظیفه اصحاب فرهنگ و هنر را در تحقق این شعار سنگین تر کرده است.

فلاح بابیان اینکه در سال های اخیر مجوز راه اندازی موسسات فرهنگی هنری و قرآنی زیادی برای بخش خصوصی درسطح شهرستان صادرشده است افزود: هرکاری به مردم واگذارشده نتیجه و خروجی بهتری داشته است و ما با همین باور که مردم باید خود وارد انجام فعالیت های فرهنگی و هنری شده و دولت بخش هدایت ، حمایت و نظارت را انجام دهد در نگاه به تمام شهرستان و توانمندیها و نیازها این مجوزها را صادرکرده ایم .

وی با اشاره به اینکه روشنایی ارشاد اسلامی به حضور اصحاب فرهنگ و هنر است  افزود: اگرهنرمندان شهرستان ارشاداسلامی را خانه دوم خود می دانند و بدون هیچ چشم داشتی درجشنواره ها و برنامه ها شرکت می کنند از علاقه و ذوق هنری آنان است وبادیدقدراین هنرمندان را دانست و تمام تلاش خود را برای خدمت به آنان و اعتلای فرهنگ ارزش دینی به کار گرفت .

سپس خلیفه قادری سرپرست کانون هنرمندان ، تمدن سرپرست انجمن هنرهای نمایشی ، جامی سرپرست انجمن شعرمجد ،تاجیک و  یحیایی ازهنرمندان خواف و سنگان، سلیمی از انجمن ادبیات داستانی نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

درادامه دکتر پهلوان نژاد فرماندار خواف با گرامی داشت یاد و خاطره شهید آوینی و شهدای هسته ای و تبریک روز هنر به هنرمندان، وجود نیروی انسانی قوی در حوزه فرهنگ و هنر با پیشینه فرهنگی شهرستان را نیازمند سازماندهی دانست و با بیان اینکه هنرمندان خواص جامعه هستند افزود: درسالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ نامیده شده است انتظار و توقع ما از اصحاب فرهنگ و هنر بیشتر است.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی خواف نبود روحیه برای کارگروهی در جامعه را از مشکلات موجود ذکر کرد و ادامه داد: باید با انسجام و بازسازی گروهی در تشکیل انجمن هایی فعال وارد کار فرهنگی هنری شد  و گر نه با اندک اعتبار این حوزه نمی توان قدمی روبه جلو برداشت.

وی خطاب به هنرمندان گفت: باید وزن و تاثیرگذاری کارهای هنری شما بالا باشد تا بقیه برای اسپانسر و کمک مالی به فعالیت های هنری دنبال شما باشند.

فرماندار خواف از هنرمندان خواست تا با تشکیل تیم مشورتی راهکاری ارائه دهند تا ب با استفاده از امکانات فرهنگی و هنری موجود فرهنگ و هنر منطقه را شکوفا کنیم .

در پایان این جلسه از هنرمندان گروه هنری معراج که در سال گذشته با نمایش استهزائات موفق به حضور و کسب چند مقام درجشنواره تئاتر رضوان مرحله استانی و منطقه ای شدند تجلیل شد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید