اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی:عفاف و حجاب نقطه عطف آموزه‌های دینی است

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی گفت: در مقابل شبیخون دشمنان تنها راه نجات ما انجام فعالیت‌های فرهنگی مبتنی بر آموزه‌های دین است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی سید جواد جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنامنطقه خراسان،‌ با بیان اینکه در شرایط فعلی در یک جنگ تمام عیار فرهنگی قرار داریم، اظهارداشت: تنها راه مقابله با این تهاجم انجام فعالیت‌های فرهنگی و دینی است.
وی با اشاره به اینکه عفاف و حجاب نقطه عطف آموزه‌های دینی است، افزود: باید کاری کنیم که ارزش حجاب و عفاف در جامعه به ویژه نسل جوان نهادینه و تبیین شود و بتوانیم این ارزش را در بین همه اقشار به عنوان یک باور جاری و ساری کنیم.
جعفری ادامه داد: با این کار در حقیقت ما توانسته‌ایم موجبات تقویت معنویت را جاری کنیم و وقتی جامعه‌ای از لحاظ معنوی و تقوایی قوی شد طبیعی است که هیچ طوفان و تهاجم و شبیخونی نمی‌تواند روی آن تاثیر بگذارد زیرا وقتی کسی باور داشت خدا و قیامتی وجود دارد از هویت دینی خودش صیانت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه چنین جامعه‌ای است که می‌تواند روز به روز به سمت سعادت و رستگاری پیش برود، افزود: معتقدم که مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران و به خصوص که در جوار بارگاه امام هشتم(ع) قرار دارد نقطه شروع چنین حرکت‌های فرهنگی است و اگر از مشهد آغاز نشود، انتظار نمی‌رود از جای دیگر شروع شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پایبندی به احکام خدا را راه نجات دانست و ابرازداشت: هر چقدر به سمت اجرایی شدن احکام خدا در جامعه برویم از آزمون و خطا دور می‌شویم و این یک امر اجتناب ناپذیر است که باید همه کسانی که در حوزه فعالیت‌های فرهنگی فعالیت دارند به آن توجه کنند.
وی ادامه داد: مسوولان فرهنگی جامعه باید این نکته را در نظر بگیرند که آنچه را که انجام می‌دهند باید برای تقویت باورهای دینی باشد و اگر تقویت باورهای دینی در کانون فعالیت‌های فرهنگی قرار بگیرد طبیعی است که دیگر موضوع آزمون و خطا منتفی می‌باشد.
جعفری با اشاره به حمایت‌های اداره فرهنگ و ارشاداسلامی از طراحان لباس اسلامی افزود: کارگروهی در وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی شکل گرفته است که بر اساس قانون، ترویج عفاف و حجاب را بر عهده این وزارت قرار داده است که بسیج امکانات کشور در حوزه مد و لباس که نقش انکارناپذیری دارند را انجام می‌دهد.
وی با بین اینکه اکنون حرکتی در ارائه مد و لباس در مشهد آغاز شده است، اظهارداشت: مهم این است که با انجام فعالیت‌های فرهنگی توجه افکار عمومی را به یک مساله جلب کنیم. وقتی امروز تولیدکنندگان پوشاک‌، طراحان لباس و بازرگانی به این مساله توجه دارند به این معنی است که تاکنون گام‌های مفیدی برداشته شده است.
جعفری ترویج ارزش‌های دینی را اصلی‌ترین دغدغه جامعه دینی معرفی کرد و افزود: مهمترین ارزش دینی برای ما بحث عفاف و حجاب و موضوع توجه به پوشش اسلامی است بنابراین وقتی مسوولان این موضوع را بدانند به این سمت تغییر مسیر می‌دهند و متناسب با خواست عموم جامعه و ارزش‌های دینی حرکت می‌کنند.
۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید