اخبار

مراسم بزرگداشت روی ملی عطار نیشابوری برگزار می شود

مراسم بزرگداشت روی ملی عطار نیشابوری برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مراسم بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری 25 و 26 فروردین ماه در نیشابور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی با بیان این خبر افزود: آیین افتتاحیه برنامه ها و همایش علمی پژوهشی بررسی آثار و احوال عطار نیشابوری با حضور مسولان کشور و استان و عطار پژوهان و علاقمندان به فرهنگ و ادب و آثار و مفاخر فرهنگی ایران روز 25 فروردین ماه با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار عطار دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ارائه مقالات علمی پژوهشی توسط استادان و عطار پژوهان سراسر کشور از جمله دکتر علی رواقی، دکتر مهدی محبتی، دکتر رضا اشرف زاده، دکتر بهجت السادات حجازی، دکتر محمد جواد مهدوی، دکتر جواد محقق نیشابوری ، اجرای برنامه های موسیقی مقامی و سنتی و عرفانی و شعرخوانی از برنامه های این مراسم است.

سرابی با بیان این مطلب که از بسته کامل آثار عطار نیشابوری به تصحیح دکتر رضا اشرف زاده رونمایی می شود گفت: این مجموعه توسط انتشارات آستان قدس رضوی(به نشر ) به چاپ خواهد رسید.

وی گلباران آرامگاه عطار را از دیگر برنامه های بزرگداشت اعلام کرد و بیان داشت: آیین گلباران آرامگاه عطار با حضور مسوولان کشور و استان، مهمانان، عطار پژوهان و علاقمندان به شخصیت آثار عطار روز 25 در آرامگاه عطار برگزار می شود.

دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی از برگزاری شب شعر ویژه عطار خبر داد و گفت: این شب شعر عصر 25 فروردین با حضور و شعرخوانی شاعران مطرح کشور و استان از جمله علیرضا قزوه، مصطفی محدثی خراسانی، سعید بیابانکی، علی موسوی گرمارودی، دکتر هادی منوری ... برگزار می شود.

وی افزود: اجرای موسیقی سنتی با استفاده از غزلیات و رباعیات عطار نیشابوری و اشعار مولانا  توسط گروه شادیاخ و به سرپرستی حجت اشرف زاده از دیگر برنامه های این شب شعر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: اجرای کارگاه هنری نقاشی از دیگر برنامه های بزرگداشت روز ملی عطار است، 20 نفر از هنرمندان زیر نظر اساتید برجسته کشوری به خلق آثاری با برداشت از مفاهیم و مضامین منطق الطیر عطار خواهند پرداخت. این آثار در قالب نمایشگاه و با چاپ کتاب برای استفاده بیشتر عموم ارائه خواهد شد، این کارگاه در تاریخ 26 فروردین ماه در فضای باز آرامگاه بر پا خواهد شد.

مراسم بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی، فرمانداری، شورای شهر و شهرداری نیشابور و با همکاری ستاد بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان و ستاد بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری متشکل از تمام نهادها و دستگاههای فرهنگی استان و شهرستان نیشابور، مجامع و مراکز صنفی و صنعتی و  تشکلهای فرهنگی و هنری غیر دولتی برگزار می شود .

۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید