اخبار

12 دستگاه اجرایی به ارائه خدمات فرهنگی به زائرین خراسان رضوی پرداختند

12 دستگاه اجرایی به ارائه خدمات فرهنگی به زائرین خراسان رضوی پرداختند
مسئول دبیرخانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی برنامه های این معاونت را در ایام تعطیلات نوروز اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمد کاظم دبیری مسئول دبیرخانه معاونت فرهنگی واجتماعی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار داشت: تنوع برنامه های فرهنگی و اجتماعی، ضرورت اطلاع رسانی و ساماندهی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها در ارائه خدمات فرهنگی و هنری یکی از مهمترین اهداف شکل گیری این معاونت بود .
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ رضوی، رفتار اسلامی ،آشنایی با قائم آل محمد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ارتقاء فرهنگ میزبانی و نیز آشنایی با تاریخ و فرهنگ و هویت دینی و اسلامی از مهمترین مواردی بود که این معاونت در تولید محصولات و خدمات فرهنگی به آن توجه کرده است .
وی ادامه داد: در این راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور دوازده دستگاه همکار به ترتیب ،شهرداری مشهد، اداره کل اوقاف و امورخیریه استان، بنیاد شهید و امور ایثارگران ،اداره کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و صنایع دستی، اداره کل تبلیغات اسلامی استان، صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، شورای هیات های مذهبی، اداره کل فرودگاه ها، اداره کل راه آهن، اداره حمل و نقل پایانه های استان و... به ارائه خدمات فرهنگی پرداخته است .
دبیری ضمن اشاره به برگزاری جلسات تخصصی و هماهنگی با اعضاء و دستگاه های عضو اظهار داشت: دبیرخانه ستاد از25 اسفندماه سال 92 در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل شده است و به صورت روزانه به ارائه گزارش می پردازد .
وی تاکید کرد: فعالیت فرهنگی و خدمت رسانه ای جامع و کامل در قالب برنامه های نمایشگاه های کتاب ، برگزاری جلسات و محافل مذهبی و مشاوره ای فعالیت موزه ها و کتابخانه ها و توزیع بروشور های تبلیغات و اطلاع رسانی
در این معاونت صورت گرفته است .
وی با اشاره به فعالیت فرهنگی اوقاف و امورخیریه با موضوع آرامش بهاری در بقاع متبرکه امام زادگان سراسر استان گفت: در این طرح برنامه هایی چون سخنرانی ،مراسم تحویل سال ، خیمه های معرفت ،ایستگاه های صلواتی و نیز ادعیه خوانی و دیگر برنامه ها انجام می شود .
معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: اجرای نمایشگاه کتاب ، برگزاری نمایش خیابانی ، فعالیت نگارخانه ها و گالری های هنری و فعالیت کلیه سینماهای سراسر استان با
برنامه اکران وی‍ژه نوروزی از دیگر فعالیت هایی است که در بخش فرهنگی به زائران و مجاوران بارگاه حضرت رضا (ع) ارائه می گردد .
مسئول دبیرخانه معاونت فرهنگی  و اجتماعی دبیرخانه ستاد اجرای خدمات سفر با اشاره ه به تولید و توزیع لوح فشرده صوتی و تصویری امام آیینه ها و شهر آینه ها اظهار داشت: در این لوح های فشرده کلیپ های صوتی و تصویری برای استفاده زائرین و مجاورین آماده شده است که در آن موضوع صلوات خاصه حضرت رضا (ع) سرود شهرستان مشهد ،آشنایی با خویت دینی و اسلامی مشهد به نمایش داده شده است .
وی تاکید کرد: لوح فشرده یاد شده ،درکلیه قطارها ،سالن های انتظار هواپیما ، پایانه های مسافربری به نمایش گذاشته شده است .
وی با اشاره به مسابقات فرهنگی و هنری و قرآنی اظهار داشت: ایستگاه فرهنگی ،ایستگاه مطالعه مفید ، مسابقه عکس ،دل نوشته و.... از دیگر برنامه هایی است که در حال حاضر در حال اجراست.
دبیری در پایان تاکید کرد: تلاوت کلام نور ،عزاداری دهه فاطمیه ،شاهنامه خوانی ،کارگاه های تدبر در قرآن ازدیگر برنامه هاست.

۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید