اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فضای باستانی نوروز باید با فعالیت های فرهنگی همراه شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فضای باستانی نوروز باید با فعالیت های فرهنگی همراه شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تمام مسئولان باید تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ، ترویج و زنده نگه داشتن سنت ها و فعالیت های فرهنگی را هدف و وظیفه تلقی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوی، سید سعید سرابی در حاشیه بازدید از محله خاطرات کوهسنگی مشهد اظهار کرد: فضای باستانی نوروز باید با فعالیت های فرهنگی همراه شود تا هم یاد آوری خاطرات بوده و هم جنبه آموزشی برای جوانان داشته باشد.

وی بیان کرد: یاد آوری و آموزش مشاغل، ورزش ها و سنت های قدیمی بسیار ارزشمند است و تاثیر به سزایی در اقشار مختلف جامعه خواهد داشت.

سرابی با اشاره به تاثیر گذاری این گونه طرح ها بر جوانان ابراز کرد: مناسبت‌هایی مانند عید نوروز، ماه رمضان و 22 بهمن بهترین فرصت برای برگزاری این نوع پروژه ها است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: این گونه پروژه ها باید خیلی قوی و با همتی مضاعف برگزار شود تا تاثیر گذار باشد.

وی حمایت از برگزاری این گونه پروژه ها را در زنده نگه داشتن سنت ها موثر دانسته و افزود: برگزاری این قبیل طرح ها یک وظیفه بوده و تمام مسئولان باید تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ، ترویج این گونه فعالیت ها را هدف و وظیفه تلقی کنند.

سرابی عنوان کرد: برپایی محله خاطرات در جوار شهدای گمنام جبل النور و پرده خوانی مصیبت حضرت زهرا (س) و ترویج مشاغل فراموش شده و ورزش زور خانه ای و پهلوانی یکی از بزرگترین پروژه های استقبال از بهار در مشهد است.

۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید